Práce z domu, která skutečně funguje? Zkuste Copywriting.cz

I když se v minulém roce podařilo dosáhnout zvýšení rodičovského příspěvku, smutným faktem zůstává, že odchod jednoho z rodičů na rodičovskou dovolenou citelně zasáhne rodinný rozpočet. Pokud nelze vaši původní pracovní pozici provozovat z domu nebo na částečný úvazek a nemáte hlídání, možná jste se už poohlížela po brigádě, při které nemusíte opustit dítě ani dům. Většinou se však jedná o nabídky prodeje, MLM nebo podvody. Máte-li cit pro jazyk a tvoření čtivých textů, můžete se zkusit copywriting. Jak začít? Poradíme vám.

Odrazový můstek pro budoucí kariéru

Psaní textů pro internetové magazíny a webové stránky je skvělou příležitostí, jak si procvičit hlavu a vydělat si nějaké peníze z pohodlí domova. Není však jednoduché najít dlouhodobou spolupráci, obzvlášť pokud zatím nemáte žádné zkušenosti ani reference. Pro zahájení kariéry v tomto slibně se rozvíjejícím odvětví slouží portál Copywriting.cz.

copywriting přivýdělek mámaJak se zaregistrovat a získat první zakázku

Pro registraci na stránkách Copywriting.cz potřebujete jen e-mail. Jakmile se zaregistrujete, vyplníte si profil, který musí projít schvalovacím procesem. Poté můžete reagovat na poptávky a nabízet k prodeji svoje již vytvořené texty. Jak konkrétně postupovat? Při zobrazení poptávek uvidíte požadované téma, rozsah i cenu. Chcete-li článek psát, zareagujte rozkliknutím nabídky a zmáčknutím tlačítka „Přihlásit se na poptávku“. Poté už jen čekáte, zda si vás zadavatel vybere. Nejtěžší je získání prvních zakázek. Pomoci může napsání zprávy zákazníkovi nebo navržení nižší ceny. Jakmile získáte první (pozitivní) hodnocení, šance, že zakázku získáte právě vy, rychle stoupne. Pokud bude zákazník obzvlášť spokojený, může vám zaplatit nad rámec dohodnuté ceny a příště si pro práci poptat přímo vás.

Odměna za práci se vám bude připisovat na účet, dvakrát do měsíce si ji můžete na základě vystavené faktury nechat proplatit. Služba garantuje proplácení zakázek, nemůže se vám tedy stát, že za kvalitně odvedenou práci nedostanete zaplaceno.

Výhody a nevýhody webu Copywriting.cz

Mezi hlavní nevýhodu patří poměrně velká konkurence, a to zejména u lépe placených zakázek. Dalším, byť logickým minusem je skutečnost, že v podmínkách služby je zákaz předávání telefonních čísel nebo e-mailů s klientem. Nemůžete se tedy spojit mimo tuto platformu a domluvit se na další spolupráci bez poplatku zprostředkovateli. Zpočátku je zpravidla objem vydělaných peněz měsíčně v řádu stokorun, nečekejte proto vysoké výdělky.

Hlavní výhodou je šance i pro začínající pisálky. Za první články sice obdržíte spíše symbolickou odměnu, získáte ale možnost vypracovat se na slušné částky, a dokonce si najít pravidelné zákazníky.

S doložitelnou zkušeností se psaním je potom snazší najít si klienty i mimo tento web a časem začít pracovat jako copywriter třeba i na plný či poloviční úvazek.

Z mámy na plný úvazek grafičkou přes noc

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.