Jak motivovat děti, aby četly? Vyzkoušejte obrázkové čtení

Milovaly jste jako malé pohádky, ve kterých byla některá slova nahrazena obrázky, nebo tvoření vlastních příběhů podle ilustrovaných knih a leporel? Metodu obrázkového čtení milují děti dodnes. Ať už v původní, či moderní, elektronické podobě. Klasické obrázkové knížky doplnila Albi tužka (kouzelné čtení) se svými báječnými knihami pro všechny věkové kategorie, aby společně rozvíjely zájem dětí o čtení, jejich samostatnost, zvídavost a učení se novým věcem.

Albi tu?ka s Hravou angli?tinou ALBI
Rozšiřte si slovní zásobu anglických slovíček s Albi Kouzelné čtení.

Co obrázkové čtení dětem přináší?

Čtení obrázků je důležitým vzdělávacím nástrojem. Lze jej využít nejen u batolat a školkáčků, kteří ještě nedovedou číst, ale dá se efektivně využít i při pomoci starším dětem například se studiem jazyků. Obrázkové čtení pomáhá zvyšovat pozorovací schopnosti dítěte, zlepšuje slovní zásobu a napomáhá rozvoji jazyka. Při doplňování slov do textu oblíbeného příběhu nebo pohádky se cítí malí objevitelé důležitě, že „čtou“ sami, a získávají pozitivní návyk, který se zúročí později, v předškolních a školních letech.

Malovan� ?ten�: Jak ?la ?elva do sv?ta - Ji?� HavelTipy na obrázkové knihy

Pro nejmenší děti jsou vhodná leporela, která neobsahují příliš mnoho obrázků. Oblíbené jsou Minipedie od nakladatelství Svojtka. Populární a nesmírně zábavná je edice Jaro, Léto, Podzim a Zima od autorky Rotraut Susanne Bernerové, která nově vychází i v menším vydání. Pro děti, které chodí do školky, se skvěle hodí překrásně ilustrované knihy Rok na vsi, Rok v lese a Rok ve školce. Hledáte kombinaci textu s obrázky, abyste mohli číst a dítě doplňovalo slova? Nabízí se vtipné příběhy Jak šla želva do světa nebo Štěkací smeták od Jiřího Havla.

Kniha O pern�kov� chaloupce ALBI
Kouzelné čtení děti baví a zabaví.

Albi Kouzelné čtení

Geniálním vynálezem je Albi tužka, elektronické zařízení, které se vejde do každé kabelky i batůžku a zabaví každé dítě na několik hodin. Knihy, kterých se k tužce dá dokoupit je nepřeberné množství a dětem i bez vaší asistence prozradí mnoho zajímavostí. Pro nejmladší ale bohatě stačí přepnout na čtení názvů nebo přehrávání zvuků. Namířením na obrázek si tak mohou „přečíst“, co znázorňuje, naučit se barvy a písmena nebo nová slova. Jako první rodiče většinou pořizují Zpívánky, Večerníčkovy pohádky nebo některou z knih s básničkami. Tato oblíbená edukativní hračka se dá využít už od dvou let, ale hodí se i na základní škole. A garantujeme, že se něco přiučí i rodiče.

Proč číst dětem pohádky?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.