Lakování nehtů v těhotenství. Ano nebo ne?

Krásná i v těhotenství? Určitě! Upravené a nalakované nehty patří k ženě a podtrhávají její ženskost. Možná jste na nalakované nehty zvyklá nebo si je chcete nalakovat právě v těhotenství, ale přeci jen ve vás hlodá svědomí, zda je to bezpečné pro miminko – pověr a varování se na internetu objevu celá řada. Tak jak je to s lakem a odlakovačem na nehty? Je to vhodné v těhotenství nebo ne? Poradíme vám, na co si dát pozor, jak si lakovat nehty bezpečně a doporučíme vám vhodný lak.

Na co si dát pozor

Pravděpodobně jste se setkala s názorem, že lakování nehtů v těhotenství není dobré, protože laky obsahují chemikálie – především nevhodný formaldehyd a toluen, které při častém, pravidelném a přímém vdechování výparů ohrožují vývoj plodu – což je nebezpečné pouze v případě, kdy například pracujete na pozici, kde jste vystavena nepřetržitému vdechování těchto chemikálií. To ale při lakování nehtů jednou týdně nehrozí.

Jestliže chcete mít jistotu a používat lak, který minimalizuje riziko, mám pro vás dobrou zprávu. Dnešní doba, vývoj a zájem o přírodní produkty nabízí laky na nehty, které tyto látky ve svých produktech odmítají, a proto je v lacích nenajdete.

Jak lakovat nehty bezpečně

  • Používejte laky, které neobsahují toluen a formaldehyd – ideálně ty přírodní.
  • Odlakovávání nehtů a samotné lakování provádějte venku. Vyhnout byste se měla lakování nehtů v uzavřeném prostoru. Zbytečně tak dýcháte chemikálie. Pokud není přesto zbytí – lakujte si nehty u otevřeného okna.
  • Při schnutí laku držte nehty co nejvíce od obličeje, abyste zbytečně nevdechovala výpary.
  • Nalakované nehty by se vám neměli dostat do úst, proto si neokusujte ani nic podobného.

A pokud jste zvyklá chodit na manikúru na gelové nehty, měla byste zvolit salon, kde používají kvalitní (nejlépe přírodní) přípravky, dodržují hygienu, a případně vám nabídnou i roušku na obličej, která zamezí vdechování škodlivin.

Doporučuji lak na nehty a odlakovač – vyzkoušela jsem za vás

Handmade Beauty Lak na nehty 7-free (11 ml)

Nikdo nechce svému tělu škodit a zanášet ho zbytečnými škodlivinami. Tím spíš, když nemá tělo jen pro sebe, ale nese zodpovědnost také za vyvíjející se miminko. Proto jsem vyzkoušela lak Handmade Beauty 7-free (z online obchodu Econea.cz) ,který neobsahuje ty nejškodlivější látky (toluen, formaldehyd, dibuthylftalát (DBP), formaldehydová pryskyřice, syntetický kafr, xylen a parabeny).

Lak je díky tomu bezpečnější a to je jeho předností oproti ostatním lakům. Vedle toho jsem byla spokojená s krásnou barvou laku, která vypadá na nehtech přirozeně s velmi dobrým krycím efektem. Díky štětečku aplikace laku byla velmi snadná a krásně držel po dobu 5 dnů téměř bez poškození. Přidanou hodnotou laku je krásný design – dřevěný uzávěr. Tedy doporučuji také jako dárek.

Lak na nehty zakoupíte na Econea.cz

Handmade Beauty Odlakovač (180 ml)

Nezapomeňte si do nákupního košíku na Econee přidat také odlakovač bez acetonu. Hýčkejte se a dopřejte si ty nejkvalitnější produkty, které jsou šetrné k vašemu tělu, ale také k přírodě.

Odlakovač si můžete zakoupit ZDE

Jak připravit tělo na porod? Lněné semínko, čaj nebo sex?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.