Svět knihy Praha 2019 – zajímavé knihy pro děti

V pátek jsem si potvrdila, jaký je stále velký zájem o knihy, čtení a literaturu celkově. Navštívila jsem největší knižní veletrh Svět knihy na Výstavišti v Praze, kde zájem o tuto akci byl na první pohled viditelný. Složení návštěvníků bylo velmi pestré. Od nejmenších dětí s rodiči, po školní skupiny, dospělé čtenáře a seniory. Byla jsem osobně velmi potěšena zájmem o tuto akci, nejen že věřím v sílu knihy, ale také proto, že si myslím, že čtení má stále celou řadu svých příznivců a drží se na předních příčkách v oblíbenosti volnočasových aktivit. No kdo by si rád neodpočinul u chutné kávy/čaje a dobré knihy?

Svět knihy probíhá až do neděle 12.5.2019 16:00. Napište nám do komentářů, co zaujalo na veletrhu vás.

Co vás na veletrhu čeká?

Na veletrhu najdete 3 haly plné knih, vydavatelů, literárních děl, umělců, doprovodného programu a velmi výhodných cen … Zde se na vlastní oči přesvědčíte, jak dnešní doba poskytuje téměř nekonečnou nabídku knih pro všechny věkové kategorie, ale také jak je velmi náročné vybrat kvalitní knihu, která bude hezká, přínosná a především zaujme malého čtenáře.

A jak vybrat dobrou knihu?

Dejte na doporučení někoho, kdo s knihou má zkušenost. Nebo když si nejste jistá, koukněte se do internetové Databáze knih, kde jsou hodnocení a názory čtenářů.

Na veletrhu jsem objevila knihy a hry, které mě velmi zaujaly, a proto bych se s vámi o ně ráda podělila a doporučila je. A proč zrovna tyhle? Mám s nimi zkušenosti, líbí se mi graficky a rozvíjí a zaujmou děti. Je to něco netradičního, a to oceňuji.

Moje doporučení

Grada: Bludiště Staň se soukromým detektivem

Děti milují hledání, zkoumání a objevování je jejich přirozeností. Kniha Bludiště Staň se soukromým detektivem je plná náročných, ale krásných a detailně vypracovaných bludišť, které nadchnout a pohltí nejen děti, ale celou rodinu. Čtenář se stává detektivem a řeší úkoly. Rozvíjí tak myšlení, paměť, pozornost a soustředění, proto vřele doporučuji.

 

Svojtka: Posviť na to – Lidské tělo

Nakladatelství Svojtka nabízí řadu netradičně zpracovaných knih. Jednou takovou je publikace  Posviť na to – Lidské tělo. Jedná se o trochu jinou encyklopedii, než byste očekávali. Pomocí baterky, kterou prosvítíte list knihy, nahlédnete dovnitř lidského těla. Děti objevování baterkou bude bavit a poznají tak jednotlivé části těla. Doporučuji prozkoumat i další knihy z dílny Svojtka, protože takových poutavě vytvořených knih je celá řada.

 

Albatros: Pohádkový biograf: Červená karkulka

Vezměte vašeho malého (ne)čtenáře do biografu. Pohádkový biograf: Červená karkulka je podobný sledování kina. Při čtení klasické pohádky Červená karkulka dítě otáčí biografem, a to ho bude rozhodně bavit, protože tam najde spoustu překvapení.

 

Pro milovníky společenských her

Albi: Hry v kostce Moje první obrázky

Vzdělávací hra, která rozvíjí paměť, slovní zásobu a myšlení. Hra V kostce! Moje první obrázky obsahuje karty s obrázky a úkolem hráče je si zapamatovat co nejvíce z obrázku na hrací kartě. Edice Hry V kostce nabízí různé varianty pro různě náročné hráče.

MINDOK: Duch

Pro děti školního věku nabízí MINDOK prostřehovou hru Duch, ve které jde především o rychlost. Značka MINDOK nabízí velký výběr her od vzdělávacích, po rodinné, dětské, kooperativní a další.

 

Jak motivovat děti, aby četly? Vyzkoušejte obrázkové čtení

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.