Víkendové tipy: říkání, vyrábění a hraní s čápem

Pro tento víkend jsme pro vás připravili aktivity s čápem. Rozvíjejte slovní zásobu vaší ratolesti s básničkou Čáp, pohrát si s papírem a natrénovat stříhání můžete při výrobě papírového čápa a venku se mohou děti proběhnout při hře Pan čáp ztratil čepičku, při které si procvičí barvičky. Tak si užijte krásný víkend 🙂

Víkendové říkání

Čáp

Zobákem dělá klapy klap,
dlouhýma nohama ťapy ťap.
Čáp chodí kolem rybníčku,
právě si chytil zelenou žabičku.

Čáp na komíně

Čáp si na komíně hezky sedí,
do široké dálky upřímně hledí.
Moc mu sluší ten černobílý fráček,
dlouhé nožky i červený zobáček.

Čáp z překládaného papíru

Vyrobte si s dětmi krásného papírového čápa. Při této činnosti dítě rozvíjí jemnou motoriku – stříhání, práce s papírem, překládání. Když si tyto dovednosti osvojí, nebude se ve školce a ve škole trápit, protože už to bude umět. Vyrobeného čápa vaší ratolesti vystavte v pokoji, aby se mohlo kochat, jak krásný výrobek vytvořilo.

Přečtěte dětem o čápovi z encyklopedie nebo před spaním vyprávějte pohádku, ve které se objeví čáp.

Kdo si hraje, nezlobí

Počasí tento víkend přeje procházkám do přírody, tak si venku zahrajte známou hru: Pan čáp ztratil čepičku. Je dobrá na trénování a opakování barviček, ale také se u ní děti proběhnou a vydováděj.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.