Stavte, bořte a hlavně se dobře bavte s dětským projektem Tuláčkův svět

Máte doma malého neposedu, který se pořád na něco ptá. “Mami, proč mám jen jednu hlavu, ale zato dvě ruce?” “Tati, žijí u nás medvědi? A kde?” Někdy je to s dětmi na zbláznění, ale ruku na srdce, kolikrát se pak okolí pyšníme, co všechno už ten náš rozumbrada umí a ví. Hledáte-li nové možnosti, jak dále rozvíjet jeho znalosti a fantazii, tak pro vás máme tip na dětské vědomostní hračky a hry pod značkou Tuláčkův svět. Pojďme je společně prozkoumat.

tuláčkův svět

Letem světem s lvíčkem Tuláčkem

Milují vaše děti stavebnice typu Lego nebo Cheva? Rádi staví velkolepá díla a ještě raději je boří? Pak se jim bude líbit i v Tuláčkově světě. Najdete tady velké ilustrované magnetické mapy Česka i Evropy, které slouží jako podkladové desky pro tvoření. Na ně mohou děti stavět svůj vlastní svět pomocí různých druhů a typů magnetek s obrázky. Na některých jsou zvířátka, jinde stromy, historické stavby či české hrady a zámky. Jedny jsou kulaté, druhé čtveraté a některé vyřezané po obrysu. Až si děti dostaví, všechno rychle zboří. To děti vždycky baví.

Stavěním to nekončí. S mapami a magnetkami, které skvěle drží například v kuchyni na myčce či ledničce, mohou vaši nezbedové hrát hry. A vy třeba vařit anebo odpočívat s horkou kávou v ruce. Her je navržených více, to aby nějaké mohli hrát jedináčci, jiné celá rodina a taky různě staré děti. Primárně jsou totiž vědomostní hry Tuláčkova světa navrženy pro děti od 5 do 11 let.

Čím více si děti hrají s mapami a magnetkami, tím více se dozvídají o světe kolem nich. Nenásilnou a hravou formou. Možná budete překvapení, kolik vlajek a hlavních měst budou za chvíli znát.

Tuláček podporuje dětskou kreativitu

Tuláčkův svět je veliký, a proto jeho autoři vymysleli pohádkové postavičky lvíčka Tuláčka a děvčátka Haneky. Malí hrdinové provedou vaše děti hrami, ale taky po Evropě díky knížce cestovatelských pohádek s velkými ilustracemi.

Lvíček Tuláček je zatoulaný, ale především hravý lvíček. Jeho kamarádka Haneka je zase malá zvědavá holčička. Společně pomáhají rozvíjet fantazii a kreativitu u dětí. Nejen výše zmíněnými hrami, čtením pohádkové knížky, ale malým neposedům přináší kreativní DIY sady. Už vaše děti modelovaly pohádky? Nebo šily hlavní hrdiny?

Česká značka myslí i na rodiče

Protože autoři této dětské české značky jsou sami rodiče malých dětí, moc dobře vědí, jaké to je získat kousek času jen pro sebe. U návrhů her, hraček i sad se tedy vždy snažili myslet i na další rodiče malých neposedů a zvídálků. Proto jsou aktivity, hry a rukodělné činnosti zjednodušené tak, aby si děti povětšinou vystačily samy za občasného dozoru či rady rodičů.

Vykročte společně s dětmi do hravého a tvořivého světa lvíčka Tuláčka a objevte nepoznané!

Jak zabavit děti při toulkách přírodou? Vyzkoušejte některou z těchto méně známých her

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Hanka Šormová

Hanka Šormová

Milující maminka, vášnivá cestovatelka a zapálená podnikatelka. Vymýšlí jeden projekt za druhým, napsala knížku pohádek a rozjela vlastní značku Tuláčkův svět (www.tulackuvsvet.cz), pod kterou se ukrývají vědomostní hry pro zvídavé děti. Už od školních let ji to láká pomáhat a rozvíjet děti - své, ale i ty cizí. Vždyť děti dělají náš svět bohatším.