Jak naučit děti mýt si ruce? Recenze: Yope Tekuté mýdlo

Mytí rukou bere každý dospělý člověk jako samozřejmost. Přesto nesmíme podcenit mytí rukou u dětí, které se tento návyk musí teprve naučit a zautomatizovat si ho. Děláme to pro jejich zdraví. Předcházíme tak nemocem a šíření bakterií. Pokud děti mají nežádoucí bakterie na rukou, mohou si je zanést přes oči, nos či pusu a s nepříjemnou infekcí je těžký boj. Bohužel, jakmile je nemocné dítě, je otázka času, kdy se nakazí celá rodina. Jak tedy chránit nejen naše ratolesti, ale i jejich okolí? Správnou hygienou.

Tip: Vyzkoušejte šetrné mýdlo na ruce pro děti

Kdy si umývat ruce:

 • Před, během a po přípravě jídla
 • Před jídlem a po jídle
 • Po toaletě
 • Po dotýkání se zvířat
 • Po příchodu z venku
 • Po tom, co jsme se dostali do kontaktu s někým nemocným
 • Po tom, co jsme se dotýkali něčeho špinavého

Jak si správně mýt ruce, abychom odstranili nežádoucí bakterie:

 1. Omyjte si ruce pod tekoucí vodou (pozor na příliš horkou vodu pro dětské ruce)
 2. Naneste mýdlo na ruce a rozetřete ho po celých rukou – na dlaně, mezi prsty i pod nehty. Po dobu 10-20 sekund drhněte (pokud se vám zdá doba moc dlouhá, motivací pro děti může být básnička – viz níže).
 3. Ruce opláchněte pod tekoucí vodou a osušte do čistého ručníku.

Tipy, jak naučit děti mýt si ruce:

 • Děti se nejlépe a nejsnadněji učí nápodobou – využijte toho. Ony totiž chtějí být jako rodiče. Když uvidí, že si myjete ruce, bez odporu a vzdoru se k vám přidají. Proto dělejte tuto aktivitu společně, dokud děti samy vám nezačnou připomínat, že si máte umýt ruce 😀
 • Motivujte děti a udělejte si z mytí rukou zábavu. Děti milují říkanky. Nejen že u nich podpoříte rozvoj slovní zásoby, ale především potřebný návyk mytí rukou. Při mytí si řekněte tematickou básnička a uvidíte, jak to půjde samo.

To jsou ruce, to jsou dlaně,
mýdlo s vodou patří na ně.
A po mýdle dobré jídlo,
a po jídle zase mýdlo.

 • Pořiďte vaší ratolesti mýdlo s dětským designem, které bude rádo používat. Když si bude mýdlo moc vybrat samo, pro dítě to bude vzácný okamžik a bude ho rádo využívat.

Recenze: Yope Tekuté mýdlo na ruce pro děti s měsíčkem

V posledním tipu jsme doporučovali, abyste si dítě vybralo své vlastní mýdlo. Máme pro vás tip na mýdlo, které si dětské ruce zamilují. A jestli preferujete produkty bez zbytečné chemie, zamilujete si ho i vy a dopřejete vašim ratolestem přírodní mýdlo a kvalitní hygienu. E-shop Econea se zaměřuje na přírodní a k tělu šetrné produkty. Z tohoto zeleného obchůdku jsme pro vás otestovali Yope Tekuté mýdlo na ruce pro děti s měsíčkem. Na první pohled nejen nás, ale naše děti zaujal samotný vizuál produktu – přátelský a lichotivý dětskému oku.

Díky měsíčku lékařskému a aloe vera budou dětské ručičky náležitě hýčkány a opečovávány. Mýdlo neobsahuje žádné zbytečné přídavky, ale naopak dětskou pokožku hydratuje a zklidňuje. Konzistence je jemná a dobře smývatelná. Vůně sladká a zklidňují.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a vy půjdete vašim ratolestem příkladem. Motivujte děti a udělejte si z mytí rukou společný rituál. A nezapomínejte, že u výchově je nepostradatelná, důslednost. Vaše snaha se vám v pozitivním vrátí.

7 věcí, které musíte mít v cestovní lékárničce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.