Alergie jako konzumní problém: Čím jim předcházet?

Výskyt alergických onemocnění stále stoupá. Jen za posledních 20 let se počet alergiků zdvojnásobil a podle předpovědi vědců bude alergiemi zanedlouho trpět polovina Evropanů. Proč jsou alergická onemocnění na vzestupu a má na tom podíl změna našeho životního stylu? Můžeme alergiím předcházet? A pokud ano, jak?

Co je alergie a jaké jsou její příčiny?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Spektrum projevů alergických reakcí je velmi široké – od banální rýmy, přes reakce kůže až po anafylaktický šok, který může končit smrtí.

Za nadměrným výskytem alergií stojí mimo jiné větší množství cizorodých a nepřirozených prvků v našem okolí. Životní prostředí je stále více znečištěné a náš organismus je nucen vyrovnávat se se stále větším náporem škodlivin.

Nutno podotknout, že stravou a životním stylem tělu často nepomáháme. Jíme více konzervovaných a uměle zpracovaných potravin, které obsahují příliš přídavných látek. Právě ty mohou být také spouštěčem alergie. V neposlední řadě užíváme více léků, často už od raného dětství. 

Za zvýšený výskyt alergií mohou také dědičné dispozice, nedostatek pohybu, obezita, pobyt v uzavřených místnostech nebo častá hygiena.

Všechny tyto faktory mohou vést k oslabení a podráždění imunitního systému, který začíná reagovat alergicky i na podněty, na které by za normálních okolností alergicky nereagoval.

Život v přepychu, danajský dar

Není překvapením, že podle údajů Světové zdravotnické organizace jsou alergická onemocnění problémem převážně vyspělých společností. Nezdravé stravování, život ve městech a přehnaná čistota jsou výdobytkem spíše civilizovanějších národů. Na první pohled sice žijeme ve zdánlivě dokonalém světě, ale postupně se odkláníme od přirozenosti a trpíme nemocemi.

Odpověď nejen na alergická onemocnění se přitom nachází na tom nejobyčejnějším místě – v přírodě. Jak nám mohou v případě alergií buď preventivně nebo léčebně pomoci přírodní prostředky, hlavně byliny?

Mocná síla bylin

Byliny, bylinné tinktury a gemmoterapeutika jsou při léčbě nebo prevenci alergií nezpochybnitelně nápomocné. Na co je třeba se zaměřit a po čem sáhnout?

  • Detoxikace jater

Ke zlepšení stavu alergií je třeba organismus pročistit, a to hlavně játra. Zde je na místě zvolit bylinné tinktury z měsíčku, ostropestřce, maralího kořene, schizandry nebo gemmoterapeutika z pupenů jalovce, rozmarýnu a žita.

  • Prevence plísní


https://nadeje-byliny.eu/
Další příčinou alergií mohou být plísně. Vhodné jsou tinktury z houbičky penízovky a semen grepu. Mimořádné antibiotické a protiplísňové působení má i česnek, nejlépe česnek setý ve spojení s česnekem medvědím.

  • Uvolnění dýchacích cest

Při dýchacích projevech alergií je účinným prostředkem tinktura z žampionu, která působí jako antibiotikum. K ní je třeba zařadit čisticí prostředek, v tomto případě dub, který zároveň regeneruje sliznice.

  • Léčba ekzémů

Zde je vhodné opět sáhnout po penízovce. Regeneruje slinivku, která řídí stav sliznic a pokožky a také pokožku čistí. Pro ošetření a zklidnění kůže jsou vhodné čtyřkvětá mast s bezem, lopuchový olej, popř. výluh z lopuchu do vlasů a psorikalis-mast.

Nezapomínejte také na  celkové posílení imunity. Zde je nejlepším řešením gemmoterapeutikum z pupenů černého rybízu.

Nebojte se požádat o radu

Pokud nevíte, po čem konkrétně sáhnout, obraťte se na odborníky. Poradí vám tu nejlepší kombinaci bylin a navrhnou vám bylinnou kúru přesně pro váš problém. V kombinaci se zdravou stravou a pravidelným pohybem máte vysokou naději na zlepšení stavu alergií.

Udělejte si domácí osvěžující letní limonády

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.