Udělejte si domácí osvěžující letní limonády

Dospělý člověk vyloučí denně asi 2,5 litru vody, a proto je třeba příjem tekutin hlídat, aby naše tělo fungovalo, jak má. Voda je výborná a zdravá, ale občas si všichni chceme trochu pochutnat a připravit si něco dobrého a osvěžujícího. Udělejte si domácí osvěžující letní nápoje pro děti i dospělé a vychutnejte si je brčkem v krásném designu. Poradíme vám, jak na to a kde brčka šetrná k přírodě koupit.

Ochucené vody

letni napoj

Výbornou variantou pro děti i dospělé je pro léto ochucená voda, ve které se dá dobře využít ovoce, zelenina i bylinky ze zahrádky, s přidáním některých zakoupených surovin pro zpestření. Ochucenou připravenou vodu je třeba nechat přes noc v lednici.

Pro dobré trávení je vhodná voda s přidáním malin (asi 100 g), čerstvé kůry z neošetřeného citronu a čerstvého rozmarýnu. Osvěžení zaručí voda s ostružinami (100 g) s pokrájenou broskví a tymiánem, nebo kombinace různého ovoce, které je zrovna k dispozici (maliny, ostružiny, rybíz, jahody, třešně, kiwi, pomeranče) a hrst lístků máty.

Večerní posezení s přáteli

Pro osvěžení k letnímu posezení se bude výborně hodit melounové překvapení. Stačí k tomu jeden větší meloun (nejlépe tak s váhou 6 kg), několik druhů jiného ovoce ze zahrádky, jeden citron a dva pomeranče. Meloun se musí vybrat takový, aby měl plochu, na které bude schopný dobře stát. Vrchní čtvrtina se odkrojí a celý meloun se vydlabe tvořítkem, které dělá kuličky. Do slupky se potom vrátí asi třetina melounu a doplní se další zralé, čisté, pokrájené a vypeckované ovoce, které je k dispozici (jahody, maliny, borůvky, ostružiny, kuličky rybízu, meruňky atd.) Vše se zalije šťávou z citronu a pomerančů a na závěr lahvinkou kvalitního, a ne příliš sladkého vína. Celou směs lze podle chuti přisladit troškou medu rozpuštěného v pomerančové šťávě nebo cukrem. Nakonec se vše dá alespoň na dvě hodiny do lednice a podává se naběračkou do širokých skleniček. Pro dětskou variantu se vynechá víno a nahradí se například naředěnou šťávou z hroznů.

Mléčné nápoje

Mléčné nápoje s ovocem jsou jedním ze způsobů, jak dětem podávat mléko, které jim bude chutnat. Přinášíme tip na kombinaci ovoce pro mléčný koktejl, který může dětem nahradit odpolední svačinku.

Na 2-3 porce: 2 broskve, 200 g jahod, 2 banány, 300 ml polotučného mléka

Oloupané broskve a banány se pokrájí a s jahodami rozmixují, přidá se mléko. Pokud se použije méně sladké ovoce (ostružiny, rybíz, letní jablka), dvě lžíce medu rozmixované spolu s mlékem a ovocem koktejly osladí. Nápoj nalitý v širokých skleničkách se může zlehka posypat nastrouhanou čokoládou, aby tam dětem něco křupalo.

Recenze: Made Sustained Sada nerezových brček s kartáčkem (4+1 ks)

nerezova brcka

Vychutnejte si nápoj brčkem
v krásném designu.
Nerezové brčko můžete používat opakovaně
a hlavně je bez škodlivých látek.

 

Proč?

  • snížíte počet vyprodukovaného odpadu
  • chráníte životní prostředí
  • brčka vypadají opravdu dobře (100 x lépe než plastová)
  • vydrží opravdu dlouho
  • necítíte žádnou pachuť
  • vysoká kvalita
  • v sadě najdete 4 krásná brčka a 1 čistítko

Tato brčka zakoupíte v e-shopu Econea a já je doporučuji na 100 %. Jistě s nimi zaujmete návštěvu, budete mít z nich lepší pocit a nápoj si vychutnáte mnohem více než z obyčejných plastových. Tak dobrou chuť!

 Kupte si knihy, sedněte si a užívejte pohody a klidu.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.