Netradiční hra, která bude bavit rodiče i děti

Jak zabavit celou rodinu, získat spoustu společných zážitků a něco nového se naučit? Jeden takový tip pro vás máme – netradiční a velmi originální hru. Rodinná karetní FOTO VÝZVA. Vhodné jako dárek (nejen) k Vánocům.

Visí děti pořád na telefonu? Motivujte je, ať ho využívají smysluplně.

Rodinnou karetní FOTO výzvu vytvořila Lenka Stehnová – fotografka a autorka projektu milujifoceni.cz. Ale také maminka, která během jarní karantény při malování s dcerou dostala nápad na vytvoření této karetní hry.

focení dětiZábava pro děti, dospělé i celou rodinu

Rodinná karetní FOTO výzva je balíček karet, kde na každé jednotlivé kartě je vždy jedna výzva. Např. na kartě č. 1 najdete úkol: VYFOŤTE KVĚTINU. Pustíte se do splnění úkolu. Poté se podíváte na druhou stranu karty, kde najdete tip, jak úkol splnit, aby fotografie vypadala co nejlépe. A splníte výzvu znovu. Následně porovnáváte obě fotografie. Která se vám povedla lépe?

Díky této FOTO výzvě se naučíte základní pravidla, jak vytvářet krásné fotografie. Ale nejen to. FOTO výzva přináší další výhody.

Hrajte celá rodina. Větší děti dokáží plnit výzvy samy nebo s kamarády.

Přínosy

  • Na každé kartě najdete doporučení, jak máte úkol provést neboli tip, jak vyfotit předmět, postavu, činnost, …, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
  • Děti mohou fotit na telefon a využívat jej tedy smysluplně.
  • Při plnění úkolů/výzev se budete více hýbat, tvořit, rozvíjet kreativitu a trávit čas na čerstvém vzduchu.
  • Jako rodina budete trávit čas společně a aktivně. Získáte spoustu zážitků, ze kterých budete mít památku na celý život.
  • Také díky výzvě půjdete na procházku nebo společně připravíte nějakou dobrotu. Popovídáte si o ročních obdobích, užijete si spoustu srandy a vytvoříte nespočet fotografií.
  • Hra se skvěle hodí také na výlety a dovolené.
  • Třeba ve své malé nebo i velké ratolesti probudíte fotografa. Objevíte jeho talent, nebo alespoň zájem a dítě si vybuduje nového koníčka – focení.

karetní hraJaké je mé osobní hodnocení Rodinné karetní FOTO výzvy?

Co mě naprosto uchvátilo? Krásné ilustrace. Veselé, milé obrázky, které zaujmou malé i velké účastníky výzvy, kteří se z nich mohou těšit po celou dobu hry. Karty jsou většího rozměru, takže dětem se s nimi dobře manipuluje. Na úvodní kartě v balíčku najdete veškeré informace, jak hru hrát. Vše je jednoduše a srozumitelně vysvětleno. Instrukce pochopí i menší děti – a ty od 8 let zvládnou hru úplně samy. Výzvu můžete hrát opakovaně a vždycky bude jiná – nasbíráte nové zážitky a vždy vzniknou jiné fotografie. A s každým pokusem lepší a lepší.

TIP: Hra má různé varianty, které autorka navrhuje na svých stránkách. Můžete z FOTO výzvy udělat dětem i soutěž, protože děti rády soutěží.

Děti jsou ze hry nadšené. Do focení se nadchly a výzvy s radostí plní. Motivuje je odškrtávání políček, kde názorně vidí, jak se jim daří. A největší úspěch mají samotné fotografie, které mohou mezi sebou porovnávat.

Zaujala vás FOTO výzva? Obdarujte vaše ratolesti krásným dárkem. FOTO výzvu objednávejte ZDE.

Pořiďte vašemu malému fotografovi vlastní foťák

A abyste měli dárek pro vaši ratolest kompletní, doplňte ho opravdickým dětským fotoaparátem. Na internetu najdete dětské fotoaparáty za přijatelné ceny. Jsou odolné, tedy ani při pádu z dětských rukou se fotoaparát nerozbije. A hlavně, ovládání je opravdu snadné. Foťák má většinou další funkce, se kterými si děti užijí spoustu zábavy. Tímto dárkem určitě děti potěšíte.

Tipy na dárky pro děti do 3 let

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.