Tipy na dárky pro děti do 3 let

Přemýšlíte, co dát vaší ratolesti k Vánocům, narozeninám či svátku? V tomto článku najdete tipy na dárky pro děti do 3 let. Sama mám syna, kterému je 2,5 roku. Vím, jak je obtížné vymyslet dárečky pro naše malé ratolesti. Proto bych vám ráda předala osvědčené tipy na hračky, hry a knihy, které děti milují. Jdeme na to.

bernerova_knihy1. Knížky od Rotraut Sussanne Bernerové

Tyto knížky syn naprosto zbožňuje. Máme Jaro, Léto, Podzim a Zima.

Jedná se o obrázkové příběhy, které poutají a bystří pozornost, podněcují fantazii a řečové schopnosti, ale hlavně baví malé i velké děti.

Celou sadu knih můžete zakoupit na Knihydobrovsky.cz

2. Knížky Minipedie – Objevujeme svět od nakladatelství Svojtka&Co

Minipedie knížky pořizujeme zhruba od 4 měsíců. Jedná se o leporela pro nejmenší děti, která mají pevné stránky s pohyblivými prvky, díky kterým si děti procvičí jemnou motoriku. Nejen, že knížky mají skvělé ilustrace, ale především si vybere opravdu každý, jelikož je mnoho různých variant (např. Domácí mazlíčci, Tvary, Tělo, Jídlo, Barvy, Oblečení a mnoho dalších).

Knížky Minipedie si můžete zakoupit na Knihydobrovsky.cz

3. Bazének s míčky

Syn dostal bazének s míčky k 1. Vánocům, kdy mu bylo 7 měsíců. Řekla bych, že tento dárek je ideální od 1 roku, jelikož ho syn začal nejvíce využívat. Nyní je mu 2,5 roku a nedokážu si představit, že bychom bazének neměli. Ostatně i 7letá neteř je z něj při návštěvě vždycky nadšená, takže tento dárek bude plně využíván i několik let.

4. Teepee stan

Teepee stan dostal syn také k 1. Vánocům a slavil úspěch, jelikož se do něj hned schovával a byla díky tomu velká legrace. Děti mohou stan využívat jako svůj úkryt, čtenářský koutek nebo na každodenní hraní.

5. Moje malá knížka (+ puzzle a postavičky)

Čti, hraj si a uč seJedná se o zábavnou soupravu, která obsahuje knížku, puzzle, postavičky z tvrdého papíru a dřevěné prvky. Jedná se o sérii 6 souprav (domov, statek, stavba, nemocnice, hasičská stanice, vlaky), které na sebe navazují a lze z nich postavit celé městečko.

6. Albi tužka

Tak tohle je malý zázrak. Díky Elektronické Albi tužce a nepřebernému množství knížek se děti den co den učí novým věcem.

7. Lego Duplo

Lego dostal syn ke 2. narozeninám a byl opravdu nadšený. Stále něco stavíme a když postavíme věž, která je tak vysoká až spadne, tak je to samozřejmě obrovská legrace.

8. Ponk pro malé kutily

Doma máme značku Little Dutch. Ponk je dřevěný a naprosto super. Je neskutečně bytelný a z přiložených šroubů a dalších součástek se dají sestavit různé věci.

9. Montessori duhová houpačka 5in1 natur

Tato houpačka je letošním hitem. Zatím ji doma nemáme, ale mám v plánu ji synovi pořídit. Je to super věc, na které se akčnější děti vyblbnou a unaví. U všech dětí podpoří správný motorický rozvoj. Je vhodná pro děti od 1 do 8 roků a lze ji použít jako houpačku, skrýš, sedačku, prolézačku či skluzavku.

Houpačku můžete zakoupit na ELIS design.

10. Puzzle pro děti

Máme doma dvoje, co jsou dostupné.

Děti se s nimi naučí různé druhy zvířátek, jak na statku, tak v zoo. Tyto puzzle jsou skvělé pro rozvoj motoriky a na procvičování paměti. Jako bonus je na rubové straně omalovánka.

Jak šetřit čas v rodičovství? Maminky, nakupujte online.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Klára Čulíková

Klára Čulíková

Už od základní školy jsem se chtěla věnovat chemii a dělat v laboratoři. Vystudovala jsem střední chemickou školu, a poté nastoupila na vysokou a získala práci na UK jako laborant. Mým cílem je dostat se do histologické nebo patologické laboratoře. Nyní si však užívám už druhým rokem mateřství a zabývám se zdravým životním stylem.