Jak připravit tělo na porod? Lněné semínko, čaj nebo sex?

Termín porodu se blíží a vy se už nemůžete dočkat, až přijde na svět ten malý zázrak? Každá žena si přeje, aby porod proběhl co nejpřirozeněji, bez problémů a v ten správný čas. Co pro to můžete udělat? Důležitá je příprava, protože porod je velmi náročný proces. Jak pro vás, tak vaše miminko i vaše tělo. Poradíme vám, jak na porod připravit nejen vaše tělo…

1. Lněné semínko

Lněné semínko přináší lidskému organismu důležité nenasycené mastné kyseliny (např. omega 3 mastné kyseliny), které jsou důležité pro zdraví. Má řadu léčebných účinků – odstraňuje zácpu, normalizuje střevní mikroflóru, funguje proti bolesti žaludku, nevolnostem, pálení žáhy apod.

3 týdny před porodem je dobré pít lněný odvar, který připravuje tělo na porod, především uvolňuje svalstvo pánevního dna, což usnadní samotný porod. Lněné semínko můžete zakoupit v drogerii nebo v běžném obchodě, a to buď celé nebo již drcené.

Doporučuje se 1x denně vypít lněný odvar:

  1. varianta: 1 polévkovou lžíci semínka vaříme 5 minut ve čtvrt litru vody. Poté necháme 5 minut louhovat a vypijeme i se semínky.
  2. varianta: 1 polévkovou lžíci semínka vaříme 5 minut ve čtvrt litru vody. Poté zalijeme sáčkový čaj maliník z maliníku a necháme 5 minut louhovat. Vše scedíme a čaj vypijeme.

TIP pro vás: Relaxujte s šálkem dobrého čaje

předporodní bylinný čaj
Vychutnejte si předporodní čaj obsahující maliník a jahodník.

2. Čaj z maliníku

Stejně tak 3 týdny do porodu můžete pravidelně pít čaj z maliníku. Ten podporuje změkčení hráze. Jak je výše uvedeno, můžete jej konzumovat společně se lněným semínkem.

3. Procházky

Pravidelné procházky před porodem se doporučují z toho důvodu, že houpavý pohyb posouvá miminko do porodních cest a děloha se rychleji rozšiřuje.

4. Sex

Pokud jste zdravá, nemáte komplikace a máte chuť, do své přípravy na porod můžete zařadit také sex.

5. Psychická pohoda

Tento bod považujeme jako nejdůležitější. Vyjděte si na procházku s partnerem, s kamarádkou, přečtěte si knihu, relaxujte, prostě dělejte to, co co vás baví a těšte se na příchod nového člena rodiny. To podpoří vaši psychickou pohodu, která má vliv i na vaše miminko v bříšku. Když budete vy v pohodě, bude i vaše miminko, a porod tak bude méně náročný.

Kupte si knihy, sedněte si a užívejte pohody a klidu.

Pár praktických tipů navíc, co s sebou do porodnice

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.