Kam s dětmi na výlet, když je venku chladno nebo prší?

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet, když je venku ještě chladno nebo prší? Hledáte zábavné a zároveň vzdělávací aktivity, které zaujmou, pobaví a něco nového i naučí? Praha nabízí širokou škálu míst, která zaručeně zaujmou nejen malé dobrodruhy, ale i dospělé. Pojďte se s námi podívat na 8 krásných míst, kam se můžete vydat s dětmi a prožít nezapomenutelný den plný objevů! A to i když je venku ještě zima nebo prší.

3 místa v Praze, kam s dětmi za zvířátky

1. ZOO Praha

Zažijte safari přímo v srdci Prahy! ZOO Praha patří k jedněm z nejlepších na světě a nabízí ohromnou rozmanitost zvířat z celého světa. Vaše děti budou nadšené, když budou pozorovat lví smečku, slony, žirafy a mnoho dalších exotických druhů. Interaktivní expozice a programy pro děti zajistí, že se budou učit a zároveň si užijí zábavu.

2. Krokodýlí zoo

dětské boty na výlet
Správná obuv na výlet je základ.

Chcete-li zažít dobrodružství přímo uprostřed Prahy, máme pro vás tip na návštěvu Krokodýlí ZOO, kde se ocitnete tváří v tvář ohromnému světu krokodýlů, aligátorů a kajmanů, ale také suchozemských želv. Uvidíte krokodýly v jejich přirozeném prostředí, budete moci sledovat jejich chování a dozvíte se zajímavosti o jejich životě. Prozkoumejte svět těchto nebezpečných tvorů.

3. Papilonia – Motýlí dům

Vstupte do kouzelného světa barev, krásy a křehkosti motýlího života. V Papilonia – Motýlí dům budete mít jedinečnou příležitost pozorovat různé druhy motýlů z blízka a sledovat jejich krásná křídla, jak se rozechvívají ve vzduchu. Projděte se mezi stovkami nádherných motýlů, které létají volně kolem vás a mějte zážitek na celý život.

3 tipy, kam s dětmi na vláčky, lego nebo traktory

4. Království železnic

Pro malé nadšence, kteří rádi objevují, je Království železnic ideálním místem k návštěvě. Tento modelový svět přináší miniaturní železniční tratě, historické vlaky a detailně zpracované krajiny. Děti se mohou stát strojvedoucími vlaku na den a ovládat je dálkovými ovladači. Bude to pro ně (i vás) zážitek, který si budou pamatovat hoodně dlouho.

Přečtěte si také: Tipy na aktivity s dětmi v deštivých dnech – podzimní tvoření z listů

5. Muzeum lega

Pro malé stavitele a kreativce je Muzeum lega naprostým rájem. Zde mohou děti objevovat obrovské modely vytvořené z legendárních stavebnic LEGO, inspirovat se a sami se pustit do tvorby. Interaktivní aktivity a stavebnice k dispozici zajistí, že vaše děti budou mít spoustu zábavy a prostoru pro svou fantazii.

6. Zemědělské muzeum

Pokud vaše děti milují venkovský život a zvířata, pak je výlet do Zemědělského muzea v Praze skvělou volbou. Zde se dozví o historii zemědělství v Česku a mohou si prohlédnout traktory, hospodářská zvířata a další exponáty. Různé dětské programy a interaktivní aktivity zajistí, že se budou učit a zároveň si užijí zábavu.

Jedete s dětmi na výlet? Vezměte s sebou Cestovní aktivity pro děti
Jedete s dětmi na výlet? Vezměte s sebou Cestovní aktivity pro děti.

Udělejte si výlet za vodními živočichy

7. Mořský svět

Mořský svět v Praze nabízí úžasný pohled do fascinujícího podmořského života. Tento podmořský svět je domovem pro tisíce mořských živočichů, včetně exotických ryb, korálů, žraloků a dalších fascinujících tvorů. Procházka vodní expozicí zajistí, že návštěva Mořského světa v Praze bude nezapomenutelným dobrodružstvím plným zábavy a vzrušení.

8. Svět Medúz

Svět Medúz v Praze je unikátním a fascinujícím místem pro děti i dospělé, které zaručeně zaujme. Svět Medúz přináší návštěvníkům pohled do tajemného světa medúz, který je plný krásy a záhad. Různé druhy medúz ve všech barvách a tvarech zde tvoří ohromující a hypnotizující scény, které nabízí jedinečnou příležitost poznat podmořský svět zblízka a prožít nezapomenutelný zážitek.

S těmito tipy, kam s dětmi na výlet, budete mít zaručeně pestrý den plný zábavy a dobrodružství. Nechte vaše děti objevovat a vytvořte společně rodinné vzpomínky na celý život!

5 důvodů, proč s dítětem společně kreslit

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.