Tipy na aktivity s dětmi v deštivých dnech – podzimní tvoření z listů

Příroda se už pomalu zahaluje do podzimního kabátu, hraje všemi barvami a nabízí mnoho materiálu, které můžeme s dětmi využít k tvoření. V následujícím článku vám ukážeme několik tipů na tvoření z listů, které si můžete z podzimní procházky s dětmi přinést.

Zvířátka z listů

Z vycházky si doneste různé listy. Ty nechte vylisovat (v novinách a mezi knihami) a pak s dětmi skládejte zvířátka, která nalepíte na čtvrtku. Můžete dokreslit oči, fousky apod.

Zdroj: Pinterest

Závěs z listů

Pokud vám zbydou nějaké pěkné listy z předchozí aktivity, stačí v lese najít rovnou větev a doma provázek. Listy zavěste na provázky a ty pak v různých délkách navažte na větev. Hotový závěs můžete pověsit na stěnu a užívat si podzimní atmosféru i v teple domova.

Zdroj: Our wildness

Obtisky listů

Na další výpravě za přírodninami nasbírejte další várku pěkných listů. Vybírejte listy různých stromů. S dětmi se pobavte o tom, ze kterých stromů jaký list pochází, jak vypadají (barva, tvar) a jaké mají plody. Doma listy pomalujte temperami nebo vodovkami a obtiskněte je na papír. Zkoumejte různé tvary a strukturu listů.

Zdroj: Meaningful mama

Růže z listů

Tuto aktivitu bychom doporučovali spíše starším dětem nebo dospělým. K výrobě růžiček budete potřebovat listy z javoru. V následujícím návodu zjistíte, jak si udělat doma hezkou dekoraci.

Zdroj: Diy crafts

Svícen z listů

K výrobě svícnu budete potřebovat suché listy, lepidlo a skleničku. Lepidlo natřete na listy a ty pak nalepte na sklenici. Pečlivě roztírejte lepidlo a nechte vše řádně zaschnout. Svícen pak můžete dekorovat jutovým provázkem nebo umístit dovnitř jiné přírodniny.

Zdroj: Spark and chemistry

Indiánská čelenka z listů

Z papíru vystřihněte proužek, asi 1,5 cm široký. Na část čelenky nalepte oboustrannou lepící pásku, na tu pak nalepte listy, větvičky a vše, co váš indián nebo indiánka budou chtít.

Zdroj: Ostrov nápadů

Máte další tipy na tvoření z listů? Podělte se s námi v komentářích.

Užijte si s dětmi podzim v přírodě.

10 aktivit v přírodě, které budou bavit batolata i školáky

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Sylva Vojtíšková

Sylva Vojtíšková

Jsem máma dvou malých dětí, učitelka ve výslužbě, která miluje cestování a poznávání nových míst. Abych mohla inspirovala ostatní, píši o tom blog (www.rodinacestuje.cz).