7 knih: letní čtení pro maminky

Léto přímo volá po odpočinku a ten si my maminy jednoznačně zasloužíme. Ať už sedíte pod slunečníkem u vody, na terase nebo v chládku svého domova, dopřejte si sáhnout po knize a oddechněte si u letního čtení. Připravila jsem si pro vás několik zajímavých tipů.

1. Matky na palici

Knižní novinka, která vyšla toto léto. Jedná se o humoristický příběh tří zcela rozdílých matek, které budou školkou donuceny ke spolupráci. Tato fraška nese mnoho maminkovských témat vygradovaných do různých extrémů. Závěr knihy vás jistě překvapí. Je to kratičká oddechovka, kterou zvládnete přečíst za hodinku.

2. Temná dcera

Pokud máte náladu na chladnější příběh, který polemizuje o výchově dcer, tak tenhle je ten pravý pro vás. Leda vyráží na výlet do Neapole, v době kdy má dcery už odrostlé. Pláž a svěží vzduch jí prospívá do doby než její pozornost upoutá žena s dítětem od naproti. Cítí se s ženou spjatá a začínají se jí vybavovat již dávno zapomenuté vzpomínky, jak vychovávala své dcery.

3. Proč máma pije: Deník vyčerpané matky

Britský “Deníček moderního fotra“ v mateřském provedení. Jestli hledáte ujištění, že existují horší matky než jste vy, a že je v pořádku být špatná máma, dostanete to, co chcete. Kniha je plná sarkasmu a jednoznačně se u ní zasmějete. Nicméně pokud vám vadí sprostá slova a alkoholismus, nemusí to být to pravé pro vás.

4. Cesta na sever

Dovolenkové čtení, které vás proveze karavanem po Skandinávii. Zadlužená matka, která právě dostala výpověď v práci, vezme své dvě dcery a vydá se s nimi na sever. Dojemný příběh o vztazích nejen mezi matkou a dcerami, ale i mezi sestrami, o hledání porozumění a stmelení rodiny.

5. Dobrá matka

letni napoj
Nezapomeňte na pitný režim ani při čtení.

Emotivní příběh, který vás může dohnat k slzám, ale i inspirovat. Dojde nám, že jsme na tom vlastně dobře. Kate je matka na plný úvazek, stará se o tři děti, manžel se s ní rozvedl a založil novou rodinu. Aby toho neměla málo, tak její dceři Jess diagnostikovali leukémii, kdy jediným vhodným dárcem je Jessin starší bratr Luke. Všechno leží na jejích bedrech a musí se správně rozhodnout.

6. Vrány

Poutavý svižný příběh, který ve vás vyvolá silné emoce. Nahlédnete do české rodiny, pohledu matky, dcery a zdánlivě nenápadného domácího násilí, které vygraduje do smutného konce. Petra Dvořáková je jedničkou ve vykreslení mysli postav a gradací děje. Jsem si jistá, že i po dočtení této knihy ve vás bude dlouho rezonovat.

7. Striptérky Velkého jabka

Pokud máte dost rodinných dramat, sáhněte po provokativním příběhu striptérky, která odlétá s dcerou a chůvou do New Yorku, aby se sešla se svými dávnými kamarádkami, zapomněla na nevěrného partnera, našla práci, možná i lásku a svého biologického otce, který ani neví, že ona existuje. Kniha je čtivá, oddychová a plná vzrušení.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Jsem maminka skoro pětileté dcerky. Milujeme cestování a už od doby, kdy začala chodit jsme procestovaly kousek světa. Během cest jsem se začala plně věnovat psaní knih, které od minulého roku začaly postupně vycházet na českém trhu. S dcerkou si užíváme hodně zábavy, vyprávíme si příběhy a pěstuji v ní pozitivní vztah ke knihám, proto chce být spisovatelkou po mamince. Vystudovala jsem public relations a v tom oboru se nadále zdokonaluji. Každým rokem chodím na tvůrčí dílny na Školu Tvůrčího psaní a scénáristiky Markéty Dočekalové. Baví mě se scházet s lidmi, kteří tvoří a milují knihy stejně jako já. :-)