Letecky s dětmi? Několik tipů, jak si usnadnit cestování letadlem.

Čas prázdnin, letních dovolených a cest k moři je již v plném proudu. Pravděpodobně i vy se chystáte na dovolenou a pokud máte v plánu cestu k moři, nejspíše se budete do cílové destinace přemisťovat letecky. I když se zdá, že pro malé cestovatele může být takové cestování náročné, máme pro vás několik tipů, jak si ho usnadnit, aby vše proběhlo bez komplikací a užili jste si cestu všichni. Základem je vše dobře naplánovat a připravit.

Máte vše zabaleno?

Klíčová pro cestování je cestovní taška a vše potřebné v ní. Vybavte cestovní tašku pro vaše mimčo tím nejpotřebnějším: minimálně 10 plenek, hadrovou plenku, krém, deku, dudlík, dezinfekční prostředek a dětské ubrousky. Další nezbytnosti už jsou na vás, podle toho, co potřebujete a bez čeho se neobejdete.

Jak zabavit malé cestovatele?

Zabalte na cestu pár zaručených a osvědčených hraček, které vaši ratolest zabaví. Nezapomeňte na knihu – nejlépe interaktivní (např. quiet book) u které bude muset dítě zapojit své ruce, aktivita ho pohltí a u hry vydrží nějakou dobu. Nebo zvolte některou z her, které děti budou i rozvíjet:

  • Slovní fotbal (jednodušší varianta: jeden říká potichu abecedu, druhý po chvilce řekne stop a na vybrané písmenko vymyslete společně co nejvíce slov)
  • Myslím si zvíře
  • Co vidím? (podobná pravidla jako Myslím si zvíře, jenomže tentokrát se jedná o něco, co vidíte v prostoru kolem sebe)

Už jste vyčerpala všechny varianty her? Dobrou zprávou je, že při cestování se zaběhlá pravidla mohou měnit. Zabavte vaše děti technologiemi. Připravte si pro ně hry do tabletu. Děti i vy to při delší cestě jistě uvítáte.

Kupte do letadla malému cestovateli novou hračku. Rozbalování ho zabaví a radost z nové hračky ho na nějakou dobu udělá šťastným.

Zvolte vhodné oblečení

Pohodlné, dobře vyměnitelné a dobře vrstvené. To je důležité při přípravě oblečení na cestování. Ať už vám osobně, tak i vašemu děťátku, zvolte takové oblečení do letadla, které se bude dobře převlékat a vrstvit. V letadle může být chladněji nebo se může stát jakákoliv nehoda, proto buďte připravené.

Ať vás hlad nepřekvapí

V případě vzdušného cestování, letecké společnosti jsou při cestování s dítětem tolerantní a soucitné, a proto vám povolí drobné občerstvení s sebou do letadla. Potraviny by však měly být snadno uchovatelné, přenositelné, nedrobivé a jednoduché ke spotřebě.

Mějte důležité dokumenty vždy u sebe

Letecké společnosti mají různá pravidla pro cestování s dětmi, proto po vás mohou požadovat doklad o věku dítěte. Mějte tedy u sebe rodný list či pas, ať předejdete případným komplikacím.

A nezapomeňte na sebe, maminky

Jak se připravit na let? Samozřejmě si nezapomeňte zabalit i pro sebe. Pro příjemnější pobyt na palubě letadla doporučujeme věnovat se věcem, které vás obvykle uklidňují. Čtěte, poslouchejte hudbu, sledujte oblíbený film či seriál. Když budete v klidu vy, bude v pohodě i vaše dítě.

Při cestování buďte ohleduplní k ostatním cestujícím. Oni budou mít pochopení pro vás, ale i vy se pokuste je neomezovat.

Přejeme pohodové cestování a napište nám do komentáře vaše zkušenosti a případně rady a tipy, jak si jej užít 🙂

7 věcí, které musíte mít v cestovní lékárničce

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.