Toužíte po miminku? Jonášova metoda početí vám může pomoci!

Zatímco někomu se podaří otěhotnět na první pokus, jiný se mnohdy snaží i několik dlouhých měsíců či let bez jediného výsledku. Ženy mají kolikrát naivní představy, že otěhotní – jak se říká – na první dobrou, ale následně jsou nemile překvapené, když se to z nějakého důvodu prostě nedaří. Může za tím stát cokoli.

Možná i vy máte tu nepříjemnou zkušenost. Snažili jste se, ale nedaří se a vy z toho začínáte podléhat zoufalství. Už se možná dokonce smiřujete s tím, že se vám to třeba nepovede vůbec a miminko vám zkrátka není od přírody souzeno. A víte co? Ještě než na plození miminka skrze veškeré neúspěchy a pochybnosti úplně zanevřete, vyzkoušejte Jonášovu metodu.

Co je Jonášova metoda?

Cože? Jonášova metoda? A co to jako je? To mi má pomoci?

Tyhle otázky se možná v hlavě vyrojily i vám a je to v pořádku. Ne všichni totiž vědí, co to Jonášova metoda je, jak funguje a na jakém principu je založena. Proto vám ji rádi představíme, protože kdo ví – možná to bude právě ona, která vám do života přinese tolik vytoužené miminko.

S Jonášovou metodou přišel slovenský psychiatr Eugen Jonáš – podle něho i metoda nese svůj název. Vymyslel ji v době, kdy v Maďarsku uzákonili potraty a Eugen se snažil jim předejít. Proto vymyslel metodu antikoncepce, která se zakládá na výpočtu ideálního dne pro početí.

Jak Jonášova metoda funguje?

Určitě se nyní ptáte, jak tahle metoda vlastně funguje – a my vám to rádi vysvětlíme! Eugen Jonáš byl přesvědčen o tom, že existují ideální dny pro početí, zatímco ty ostatní tak ideální nejsou.

Proto vymyslel metodu, která spočívá v tom, že si žena spočítá, kdy tento ideální den nastane – podle jeho názoru ideální den pro početí nastává právě tehdy, kdy se menstruační a měsíční cyklus propojí. Podle této metody je žena nejplodnější v den, kdy je postavení Měsíce a Slunce totožné.

Dále nutno dodat, že podle doktora tedy plodné dny vychází na období, kdy má žena menstruaci. Možná si teď říkáte, že je to docela paradox, protože většina párů se sexu během tzv. „jahůdkových dní“ vyhýbá obloukem a jakékoli intimní potěšení odkládají, ale světe div se – jeho teorie je několikrát ověřená v praxi.

Ne každému je sex během menstruace příjemný

Zatímco některé páry menstruaci neřeší a sex si dopřávají kdykoli, když na ně zrovna přijde chuť, jak už jsme zmiňovali o pár řádků výše, většina z nás se raději sexu vzdá.

Je tedy na každém z nás, jak se k této skutečnosti postaví. Pokud vám sex během vašich dní není příjemný, rozhodně se do ničeho nenuťte. Naopak pokud víte, že to zvládnete a že to pro vás není překážka, můžete se zkusit na Jonášovu metodu spolehnout a uvidíte, jestli i u vás padne semínko na úrodnou půdu.

Závěrem bychom ještě zmínili jeden zajímavý fakt a tím je skutečnost, že byl Eugen Jonáš o fungování své metody natolik přesvědčen, že ji vyzkoušel sám na sobě a na své manželce. Překvapující je, že právě s pomocí své metody společně s manželkou zplodili všech svých 11 dětí.

Trápí vás těžké a oteklé nohy? Poradíme vám, jak si rychle ulevit

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.