Těhotenský/kojící polštář. Poradíme vám, jak nejlépe ho využít

S rostoucím bříškem přicházejí bolesti zad či nepohodlí při spaní. Pro úlevu v posledních měsících těhotenství jsou často doporučovány těhotenské polštáře. Je to dobrá investice nebo vyhozené peníze? Ukážu vám, jak takový polštář využít, aby jeho koupě nebyla zbytečná…

Jak vybrat polštář

Já jsem si pořídila polštář, který bude splňovat více funkcí, proto jsem zvolila tvar podkovy. Miluji deky a jakékoliv přikrývky z plyše, a z toho důvodu jsem také volila těhotenský polštář z plyše (samozřejmě trh nabízí různé materiály) a s výplní z dutého vlákna. V nabídce také často bývají kuličky, které nepříjemně šustí nebo molitan. Ale duté vlákno, nejen z důvodu antialergenních vlastností, bylo pro mě jasnou volbou.

Vybrat si můžete od levnějších polštářů po ty značkové. Já jsem si nechala polštář ušít od maminky, kterou baví šití výbaviček a sortimentu pro děti. Ušito pro děti nabízí krásné, ručně vyráběné věcičky a jsem ráda, že jsem mohla podpořit ruční práci.

Multifunkčnost těhotenského/kojeneckého polštáře

Pro těhotné

  • pod hlavu a mezi kolena pro lepší spánek
  • k televizi pod záda

Při kojení

  • podkovu obepněte kolem břicha a děťátko položte na polštář, což zajití pohodlí mamince i dítěti

Pro miminko

  • jako mantinel či hnízdečko do postýlky
  • podpora při sezení

Pro větší děti

  • do postele jako mantinel či polštář

Nakonec si ho pravděpodobně oblíbí i váš partner, protože se jedná o něco opravdu pohodlného.

Já si nemohu tento polštář vynachválit a doporučuji ho všem nastávajícím maminkám. Protože je důležité, abyste měla pohodlí a dobře a pohodlně se vyspala. Tak si to pohodlí dopřejte.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.