Vybíráme sportovní kočárek

Na našem trhu se nachází nepřeberné množství verzí sportovních kočárků. Mnohdy je velmi obtížné se v nabídce vyznat a kolikrát rodič ani netuší, co od takového dětského vozítka vyžadovat. Na jejich výhody i nevýhody se teď společně zaměříme…

V první řadě by si rodič měl říct, k čemu bude kočárek nejvíce využíván.

Vybírejte kočárky na alza.cz.

Kombinace

Takové kočárky rodiče kupují ještě v době očekávání miminka a rozhodují se především podle hluboké korby, kterou dítě bude využívat v prvních měsících života. Při přechodu na sportovní verzi, kterou v kompletu zakoupíte, ale zjistíte, že ač je kočárek krásný, není tak praktický a přímo pro vás dělaný, jak jste si původně mysleli. Proto přichází na řadu změna kočárku a rozhodování se, jaký je vhodný nejen pro dítě, ale také pro vás a váš aktivní život.

sportovní kočárek

Sport

Pokud jste aktivním sportovcem, tak by se bylo dobré dívat po trojkolovém kočárku s možností aretace a přední brzdou na madle. Tato funkce má velmi dobrý vliv na samotný sport a bezpečnost dítěte i rodiče. Vhodný je především na in-line brusle a běh. Ovšem zde pozor – v této kategorii existují dvě varianty kočárků. Odlehčené verze a naopak mohutné konstrukce, které také něco váží. Obě varianty mají své plusy i mínusy, proto si pečlivě rozhodněte, která je vhodná přímo pro vás a váš režim.

Nakupte na alza.cz.

Do terénu

Pokud přebýváte na vesnici a vaše procházky jsou nejčastěji na polních cestách a v lesích, je vhodné se zaměřit na těžší kočárky s odpružením všech kol. Vhodnější jsou čtyřkolové kočárky a jako velikou výhodu doporučuji zadní odvětrávání hlavičky. Síťka přes celý kočárek by měla být již samozřejmostí.

Do města

Je posezení v kavárně vaším denním chlebem, či sháníte kočárek spíše na nákupy po městě? Pokud jste si odpověděli, že ano, tak bych doporučila odlehčené verze s menšími kolečky. Tyto kočárky mají tu výhodu, že jsou skladné a projedete s nimi i v těch nejužších uličkách obchodu. Ovšem pohlídejte si, aby byl kočárek polohovací až do úplného lehu, věřte, že budete vděčný za možnost klidného spánku dítěte v čase vašeho relaxu.

Mohlo by se vám hodit: Termoobal s karabinou pro zavěšení na kočárek. Termoobal udrží nápoj v létě studený a v zimě teplý.

Cestování

Momentální trh nabízí vozítka určené především k cestování. Jsou velmi lehká a hlavně skladná. Složit do štíhlé placky jdou jednou rukou a je na ně myšleno v první řadě, jako na kočárek do letadla. U všech a především u kočárku na cestování, doporučuji ten typ kočárku, kde je možnost prodloužení stříšky, což zabrání sluníčku dítěti ožehnout třebas jen nožičky.

Ať si vyberete jakkoliv, je důležité myslet na to, že takový kočárek, ve většině případů, bude sloužit až do osamostatnění se dítěte. Vybírejte proto pečlivě a nebojte se vyhozených peněz, pohodlí a bezpečí dítěte je vždy na prvním místě.

Nosíme děti: 3 rady jak přežít léto

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.