Vybíráme vhodnou zubní pastu pro děti

Každý rodič ví, že správná péče o zuby je základ. Není se tak čemu divit, že ke správným zásadám péče o chrup vedeme i naše děti, a to již od jejich útlého věku.

Je v pořádku, když své děti co nejdříve seznámíte s čištěním zubů a ukážete jim, že čistit si zuby dvakrát denně je naprosto v pořádku. I odborníci se přiklání k názoru, že osvojení si správných hygienických návyků je pro dětský rozvoj klíčové, ba dokonce nezbytné.

Jestliže i vaše dítko dospělo do toho správného věku, kdy uznáváte za vhodné, že byste jej měli začít seznamovat s péčí o jeho zoubky, pak byste si měli přečíst dnešní článek. Dozvíte se v něm spoustu užitečných rad, které se mimo jiné budou týkat i výběru vhodné zubní pasty pro děti. Možná vás to překvapí, ale její výběr nepodléhá pouze pěknému obrázku na tubě…

Vyberte si na Econea.cz dětské zubní pasty.

Nejdříve čistí rodiče

K čištění zubů by rodiče měli přistupovat hned od chvíle, kdy se jejich dítěti prořízne první zoubek. Jasně, tehdy asi těžko sáhnete po klasickém štětinovém kartáčku, ale místo toho se spolehnete na speciální gumové kartičky s jemnými štětinkami.

Gumový návlek se jednoduše navlékne na prst a s jeho pomocí se jemně vyčistí dětské dásně. Nikdy nevíte, kdy se první zoubek zrovna vaší ratolesti rozhodne vykouknout na svět, proto nelze přesně určit konkrétní věk – u jednoho dítěte to mohou být 4 měsíce, u jiného třeba až měsíců 8.

Když si děti zoubky čistí samy

Postupem času dítko dospěje do věku, kdy si již bude moci zoubky čistit samo – samozřejmě pod dohledem rodičů, kteří budou připraveni kdykoli pomoci. Řekněme, že třeba ve věku 2–2,5 let můžete dítko začít vést k tomu, aby si zuby zkoušelo vyčistit samo.

Buďte mu samozřejmě po ruce a nebojte se jej správně nasměrovat. Je jasné, že dítě asi stěží okamžitě pochopí všechny správné techniky a s kartáčkem se nejdříve bude seznamovat, nicméně čím dříve jej to naučíte, tím lépe. A správný postup se doučí, až k tomu věkově dospěje.

Jak vybrat zubní pastu pro děti?

Rozhodně ne podle veselého obrázku, který se na vás bude usmívat z tuby zubní pasty. Rodiče by se měli držet doporučení, která je při výběru zubní pasty radno dodržovat, pakliže chcete svému dítěti zajistit jen to nejlepší. Zubní pastu můžete vybírat s ohledem na věk vašeho dítěte, protože třeba dvouleté dítko bude potřebovat trochu jinou pastu nežli ratolest, které již bylo 6 a více let.

Vybírejte kvalitní zubní pasty na Econea.cz. K zubní pastě vyberte vašim dětem pěkný zubní kartáček a při nákupu nezapomeňte ani na sebe.

Pro nejmenší děti ve věku do dvou let jsou vhodné zubní pasty s nízkým obsahem fluoridů, protože je u nich větší riziko, že pastu spolknou, což není zrovna žádoucí. Doporučujeme pasty, na kterých najdete označení 0,1 % F nebo 500 ppm.

Pro starší dítka ve věku od dvou do šesti let již můžete vybírat zubní pastu s vyšším množstvím fluoridů, tady radíme sledovat pasty, jejichž označení bude udávat 0,2 % F nebo 1000 ppm. Máte-li doma dítko starší 6 let a více, pak mu můžete nabídnout pastu, kterou pro čištění zubů používáte vy. Tady mluvíme o označení 0,3 % F nebo 1450 ppm.

Rostou zoubky: kdy, jak to poznám a co na bolest?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.