10 rad pro zdravější vlasy

Chce to skoro každá z nás – dlouhé husté zdravé vlasy. Sepsali jsme pro vás 10 jednoduchých rad, které pokud budete aplikovat do své denní rutiny, můžete očekávat zlepšení kvality vašich vlasů. Přeci jenom, vlasy dělají člověka a jsou korunou krásy.

Rada 1 – Nepálit

Vlasům neprospívají vysoké teploty. Určitě vynechte kulmování, žehlení i fénování. Zbytečně vlasy pálíte, a to jim samozřejmě neprospívá. Pokud jste jedna z těch, která se pálicích technik v úpravě vlasů nechce vzdát, zkuste to alespoň omezit a pořiďte si přípravky, které vlasům při tepelných úpravách pomáhají v regeneraci. Problémem může být i horká voda, takže doporučujeme při mytí vlasů používat studenější vodu. Ta mimo jiné dobře prokrvuje pokožku.

Rada 2 – Pravidelné stříhání konečků

Eco Cosmetics Hydratační šampon BIOStříhání konečků je nezbytné pro růst vlasů. Roztřepený vlas nemůže dál růst a pak se láme.
Doporučujeme stříhat konečky alespoň 4 krát ročně.

Hledáte šampon pro suché a unavené vlasy, který je šetrný, 100% přírodní a hydratační? Posiluje vlasy, chrání je a zklidňuje i senzitivní a podrážděnou pokožku? Vyzkoušejte Eco Cosmetics Hydratační šampon BIO.

Rada 3 – Zdravá životospráva

Důležité je pít dostatek vody a mít kvalitní spánek. To jde ruku v ruce skoro se vším. Je to základ
nejen pro zdraví, ale i pro růst vlasů. Hřívě prospívá biotin, ten najdete v hrášku, malinách,
broskvích nebo ho můžete najít ve vitamínových doplňcích.

Rada 4 – Střídání šamponů

Je dobré mít doma několik druhů šamponů, kondicionérů i masek. Pokud vlas dostává pořád to samé, nebude vstřebávat tolik látek, jako když se přípravky mění. Dodejte vlasům pestrost díky škále různorodých výrobků. Pokud máte sušší vlasy, je vhodné dávat šampon jen ke kořínkům. Do konečků naopak jen kondicionér.

Rada 5 – Masáže hlavy

Je důležité prokrvovat pokožku hlavy. Nemusíte se nutně objednávat na masáž, ale postačí si alespoň na 5 minut denně promnout pokožku u kořínků. Můžete to dělat i během šamponování. Pomůže i již zmíněná studená voda. Nebo metoda, kdy budete na několik minut v pozici hlavou dolů.

Rada 6 – Pozor na mokré vlasy

Mokré vlasy jsou zranitelné a snadno se trhají. Není vhodné mokré vlasy česat nebo na ně dávat jakoukoli tepelnou úpravu. Nejlepší je, nechat je samovolně uschnout a teprve pak rozčesat. Pokud máte s rozčesáváním problém, můžete použít vhodně zvolený přípravek.

Rada 7 – Přirozené promaštění

Tahle rada nebude moc oblíbená. Jednou za čas, když nikam nemusíte, je vhodné nechat vlasy přirozeně promastit. Vlasy si tak odpočinou od veškeré zátěže a tělo jim poskytne přirozený maz, který jim dodá přesně to, co potřebují.

Vybírejte z celé řady eko produktů – péče o vlasy.

Rada 8 – Domácí zábaly

Stačí spojit několik ingrediencí vhodných pro zlepšení kvality vlasů, které najdete doma. Například syrová vajíčka, med, citrony, pivo, mléko, čaj z kopřivy, olivový či kokosový olej. Smícháte je, vmasírujete do vlasů, necháte půl hodinky působit a umyjete.

Rada 9 – Nebarvit

Barvení vlasům škodí a brání jim v růstu. Pokud vydržíte se svou přirozenou barvou, vlasy se vám odvděčí. Jestli nejste schopni tento bod splnit, dobarvujte si jen odrosty. Nejvíce barvení odnáší právě konečky.

Rada 10 – Rozpustit

Stažené vlasy do drdolu, culíku nebo copu není pro vlasy přirozené a jsou díky tomu náchylnější na lámavost. Ideální stav je mít vlasy rozpuštěné. Mimo jiné, když jsou volně, máte ve volné chvilce prostor se k nim snadno dostat a namasírovat kořínky.

Lakování nehtů v těhotenství. Ano nebo ne?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Jsem maminka skoro pětileté dcerky. Milujeme cestování a už od doby, kdy začala chodit jsme procestovaly kousek světa. Během cest jsem se začala plně věnovat psaní knih, které od minulého roku začaly postupně vycházet na českém trhu. S dcerkou si užíváme hodně zábavy, vyprávíme si příběhy a pěstuji v ní pozitivní vztah ke knihám, proto chce být spisovatelkou po mamince. Vystudovala jsem public relations a v tom oboru se nadále zdokonaluji. Každým rokem chodím na tvůrčí dílny na Školu Tvůrčího psaní a scénáristiky Markéty Dočekalové. Baví mě se scházet s lidmi, kteří tvoří a milují knihy stejně jako já. :-)