Jak se starat o pleť? Stačí vám 5 minut

Práce, děti, domácnost… většina maminek si čas na péči o sebe sama hledá jen velmi obtížně. Zub času je ale neúprosný a chceme-li oddálit vznik vrásek a udržet svoji pleť v co nejlepší kondici, nezbývá než si těch pět minut denně najít. Poradíme vám, jak postupovat, aby byla vaše kosmetická rutina rychlá a efektivní.

Čistění je základ

Ať už je vaše pleť suchá, problematická nebo smíšená, čistit se musí, a to nejlépe ráno i večer. Jen tak totiž odstraníte maz, prach, zbytky kosmetických produktů a odumřelé částečky kůže, které se během dne i noci na vašem obličeji tvoří.
Večer je třeba dvou kroků:

  1. v prvním kroku odstraníte vrstvu make-upu a krémů pleťovým mlékem nebo olejovým čističem,
  2. ve druhém dočistíte gelem nebo micelární vodou.

Ráno stačí použít pouze druhý krok. Poté aplikujte toner, aby se vyrovnalo pH pokožky.

Kvitok – našlehaný krém, velmi příjemný na pleť a dobře roztíratelný. Regeneruje a hydratuje. Pleť krásně vypne a navíc ji ochrání před vnějšími vlivy.

Hydratace a aktivní látky

Na čistou pleť můžete aplikovat séra, která dodají pleti to, co jí chybí. Kyselina hyaluronová dodá hydrataci, séra s vitaminem C bojují proti pigmentovým skvrnám, retinol bojuje s vráskami i akné. Séra můžete vrstvit, kombinovat, některá se hodí pro použití přes den, jiná na noc, záleží na konkrétním složení. Dalším krokem je použití pleťového krému. Ten by měl být dostatečně lehký, aby neucpával póry, ale zároveň výživný a pečující. Není třeba používat speciální produkt na den a noc, pokud vám vyhovuje jeden krém, klidně ho používejte pro oba účely.

Doporučujeme: Kvitok Olivový krém pro zralou pleť 30+

Péči si zaslouží i citlivá pokožka kolem očí. Séra a krémy na oční okolí působí nejen proti vzniku vrásek, ale řeší i otoky, váčky a kruhy pod očima. Volte proto krém určený k řešení vašich konkrétních problémů.

Posledním krokem ranní rutiny by mělo být použití opalovacího krému s faktorem 30, a to po celý rok, i v případě, že jste doma a nesvítí slunce. Světlo je totiž všude. Sluneční záření je největším viníkem stárnutí pleti a bez důsledné aplikace ochranného faktoru budou všechna protivrásková séra a krémy zbytečné.

Něco navíc

I když celý postup vypadá složitě, nezabere vám víc než 5 minut denně. Chcete-li své pleti dát víc, můžete si jednou nebo dvakrát týdně dopřát různé peelingy, čisticí i hydratační masky nebo navštívit speciální kosmetická ošetření, která vás zbaví nejen vrásek, ale i pigmentových skvrn nebo jizviček po akné.

I když je péče o pleť pro mladistvý vzhled opravdu důležitá, základem je zdravá strava, dostatek tekutin i spánku, a především dobrá nálada. Bez té budou k ničemu i ty nejdražší kosmetické produkty.

Co pít v těhotenství a jak dodržovat pitný režim? Recenze: Láhev ReTap

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.