Co pít v těhotenství a jak dodržovat pitný režim? Recenze: Láhev ReTap

Už od dětství nám vštěpují, že je potřeba dostatečně pít. Slyšíme to nejen v rodině, ale také ve školce, ve škole a nakonec to na nás působí ze všech stran, a to z médií, reklam atd. Jaké je to nejideálnější množství, na tom se nikdo neshodne. Na čem se však shodneme je to, že v těhotenství je pitný režim ještě důležitější. Ale co pít a kolik toho vypít?

Jak na pitný režim

Neberte pitný režim jako povinnosti a netrapte se, že jsme nevypili 2 či 3 litry, jak všichni radí. Spíše se zaměřte na to, jaké nápoje vám chutnají a které vám dělají dobře. Měl by to pro vás být příjemný a chutný prožitek.

Ideál ze všech nápojů je čistá voda (především ta z vodovodu). Ochutit si ji pak můžete citronem, pro její změkčení, přírodním sirupem nebo ovocnou či zeleninovou šťávou. Dobrou zprávou je, o které se tak často nemluví, že do pitného režimu se počítají i některé pokrmy. Např. polévky, které jsou především z vody, ale také ovoce a zelenina.

Máte svou oblíbenou nádobu na pití do kabelky?

Když si chcete vychutnat svou chvilku pohody, sáhněte po čaji. Vybírat byste měla především ty sypané, které jsou kvalitnější a bez umělých přísad. Protože černé a zelené čaje obsahují kofein (pijte je v minimálním množství), zpestřit váš nápojový list můžete čajem typu rooibos – má velmi dobré účinky na trávení, obsahuje vápník a hořčík a minimum kofeinu. Rooibos se přidává i do čajů určených pro těhotné. V letních horkých dnech je také výborný vychlazený a popíjet ho můžou i děti.

A kolik toho vypít? Není univerzální rada. Každá maminka by měla poslouchat své tělo. Pijte průběžně během dne, ne když máte žízeň a nápoje různě střídejte.

Recept na limonádu

Doporučuji (nejen) v letních měsících si připravit osvěžující domácí limonádu ze sezónního ovoce – ideální jsou jahody, citrony, meloun, přidat mátu a dělat si různé kombinace. Pokud jste milovnice ovoce, nebojte se experimentovat. O prospěšnosti ovoce se ani nemusím zmiňovat. Zřeďte si oblíbený džus vodou a máte chutný nápoj.

Nezapomeňte pití do kabelky

Teď už víte co je dobré pít. Jak ale mít nápoj stále po ruce? Vyberte si lahev, kterou si oblíbíte a která splní určité požadavky. Za mě musí být skladná, lehká, z kvalitního materiálu a hlavně vypadat hezky. E-shop Econea nám umožnil takovou lahev otestovat. Jelikož jsem s tímto obchodem a jejich produkty měla již předtím velmi dobré zkušenosti, doufala jsem, že i tento produkt mě nezklame.

ReTap

Láhev ReTap z tvrzeného skla s azurovým víčkem má moderní design a je lehoučká. Velikost 0,3 l je do mé menší kabelky ideální. Nasazovací víčko nejednoho překvapí, ale člověk si rychle zvykne. Důležité je, že lahev plní svůj účel výborně – od nošení v kabelce, kde víčko drží každou kapku v lahvi, až po samotné pití z lahve, ze které se pije opravdu dobře a díky sklu není nijak ovlivněna chuť nápoje. Za mě hodnocení 99 % a neměnila bych za jinou:

+ krásný design, vejde se do kabelky a je lehká
+ tvrzené sklo je za mě NEJ materiál
+ chuť nápoje ze skla je 100 % TOP
+ doživotní garance při rozbití
+ lahev je šetrná k přírodě

– ze začátku obtížnější otevírání a zavírání víčka, což se časem zlepší a je to bez problému (chce to najít ten správný grif)

Nejlepší máma je šťastná máma. Najděte si chvilku pro sebe a věnujte se jen sama sobě, rozjímejte, relaxujte a prostě jen odpočívejte. Při této chvilce se nenechte ničím a nikým vyrušovat.  Vychutnejte si tuhle chvíli třeba s knihou v ruce nebo jen tak na zahradě či v oblíbené kavárně. Zasloužíte si to.

Trápí vás těžké a oteklé nohy? Máme pro vás několik tipů, jak si ulevit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.