Co pít v těhotenství a jak dodržovat pitný režim? Recenze: Láhev ReTap

Už od dětství nám vštěpují, že je potřeba dostatečně pít. Slyšíme to nejen v rodině, ale také ve školce, ve škole a nakonec to na nás působí ze všech stran, a to z médií, reklam atd. Jaké je to nejideálnější množství, na tom se nikdo neshodne. Na čem se však shodneme je to, že v těhotenství je pitný režim ještě důležitější. Ale co pít a kolik toho vypít?

Jak na pitný režim

Neberte pitný režim jako povinnosti a netrapte se, že jsme nevypili 2 či 3 litry, jak všichni radí. Spíše se zaměřte na to, jaké nápoje vám chutnají a které vám dělají dobře. Měl by to pro vás být příjemný a chutný prožitek.

Ideál ze všech nápojů je čistá voda (především ta z vodovodu). Ochutit si ji pak můžete citronem, pro její změkčení, přírodním sirupem nebo ovocnou či zeleninovou šťávou. Dobrou zprávou je, o které se tak často nemluví, že do pitného režimu se počítají i některé pokrmy. Např. polévky, které jsou především z vody, ale také ovoce a zelenina.

Když si chcete vychutnat svou chvilku pohody, sáhněte po čaji. Vybírat byste měla především ty sypané, které jsou kvalitnější a bez umělých přísad. Protože černé a zelené čaje obsahují kofein (pijte je v minimálním množství), zpestřit váš nápojový list můžete čajem typu rooibos – má velmi dobré účinky na trávení, obsahuje vápník a hořčík a minimum kofeinu. Rooibos se přidává i do čajů určených pro těhotné. V letních horkých dnech je také výborný vychlazený a popíjet ho můžou i děti.

A kolik toho vypít? Není univerzální rada. Každá maminka by měla poslouchat své tělo. Pijte průběžně během dne, ne když máte žízeň a nápoje různě střídejte.

Recept na limonádu

Doporučuji (nejen) v letních měsících si připravit osvěžující domácí limonádu ze sezónního ovoce – ideální jsou jahody, citrony, meloun, přidat mátu a dělat si různé kombinace. Pokud jste milovnice ovoce, nebojte se experimentovat. O prospěšnosti ovoce se ani nemusím zmiňovat. Zřeďte si oblíbený džus vodou a máte chutný nápoj.

Nezapomeňte pití do kabelky

Teď už víte co je dobré pít. Jak ale mít nápoj stále po ruce? Vyberte si lahev, kterou si oblíbíte a která splní určité požadavky. Za mě musí být skladná, lehká, z kvalitního materiálu a hlavně vypadat hezky. E-shop Econea nám umožnil takovou lahev otestovat. Jelikož jsem s tímto obchodem a jejich produkty měla již předtím velmi dobré zkušenosti, doufala jsem, že i tento produkt mě nezklame.

ReTap

Láhev ReTap z tvrzeného skla s azurovým víčkem má moderní design a je lehoučká. Velikost 0,3 l je do mé menší kabelky ideální. Nasazovací víčko nejednoho překvapí, ale člověk si rychle zvykne. Důležité je, že lahev plní svůj účel výborně – od nošení v kabelce, kde víčko drží každou kapku v lahvi, až po samotné pití z lahve, ze které se pije opravdu dobře a díky sklu není nijak ovlivněna chuť nápoje. Za mě hodnocení 99 % a neměnila bych za jinou:

+ krásný design, vejde se do kabelky a je lehká
+ tvrzené sklo je za mě NEJ materiál
+ chuť nápoje ze skla je 100 % TOP
+ doživotní garance při rozbití
+ lahev je šetrná k přírodě

– ze začátku obtížnější otevírání a zavírání víčka, což se časem zlepší a je to bez problému (chce to najít ten správný grif)

Nejlepší máma je šťastná máma. Najděte si chvilku pro sebe a věnujte se jen sama sobě, rozjímejte, relaxujte a prostě jen odpočívejte. Při této chvilce se nenechte ničím a nikým vyrušovat.  Vychutnejte si tuhle chvíli třeba s knihou v ruce nebo jen tak na zahradě či v oblíbené kavárně. Zasloužíte si to.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Během studia pedagogiky, pedagogiky volného času a speciální pedagogiky jsem získala praktické zkušenosti v mateřské škole a na základní škole, kde jsem působila jako učitelka 1. stupně, pedagog volného času a speciální pedagog. Dlouhodobě se zajímám o výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých a aktuálně jsem nastávající maminkou.