Co miminko potřebuje v prvních 3 měsících?

První 3 měsíce života vašeho miminka se točí kolem 4 základních činností. Zároveň se jedná o naplňování jeho základních potřeb. Zajistíte-li miminku všeho dostatek, bude spokojené a klidné.

Deku do kočárku jistě také užijete – velmi příjemná je od značky T-tomi.

4 věci, které miminko potřebuje

Papání. Plné bříško je základem. Miminko se o své sousto přihlásí cca každé 2-3 hodiny, ve dne i v noci. Je to to jediné, co po vás chce a co vy mu můžete nabídnout.

Spinkání. Většinu času novorozenec prospí. Aby spokojeně spalo, mělo by mít dostatek tepla. To mu zajistí kvalitní zavinovačka (ideálně péřová). A dobře vyvětraná místnost.

Naplňování plenky. Miminko by mělo denně počůrat cca 5-7 plenek. Jestliže vaše miminko trápí zácpa nebo už nějaký ten den vynechal stolici, zkuste mu nahřát bříško (klidně i preventivně, večer, před každým spaním). Děťátko teplíčko uklidní a bude se mu lépe usínat.

Vás – svou maminku. Miminko potřebuje cítit vás. Byla jste s ním neustále celých 9 měsíců, tak mu buďte nablízku i teď.

Jak si hrát s novorozencem?

Pro první 3 měsíce kojence nepotřebujete žádné speciální hračky. Miminko potřebuje jen vás. Vy jste ta nejdůležitější a vlastně jediná „hračka“, kterou dokáže vnímat, jelikož veškeré smysly se teprve rozvíjejí. Stačí je stimulovat a rozvíjet vaší přítomností.

Hmat: Dotýkejte se miminka, hlaďte ho, chovejte ho, mazlete se s ním.

Zrak: V průběhu 3 měsíců se miminku zlepšuje zrak. Ze začátku vidí vše rozmazaně, postupně rozeznává obrysy, kontrasty, barvy a k 3. měsíci vidí cca na 30 cm.

Sluch: Mluvte na miminko, zpívejte mu, říkejte básničky.

Jak zabavit děti ve věku 3 až 7 měsíců?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.