Tipy na dárky pro děti

Výběr dárků pro děti není jednoduchou disciplínou. Přání malých oslavenců se totiž často rozchází s představou jejich rodičů o potřebnosti dané věci. Co vybrat, aby z dárku měly radost děti i jejich rodiče? Poradíme vám.

Interaktivní hračky pro miminka i školáky


Správný dárek má bavit, líbit se a rozvíjet. Interaktivní hračky splňují všechny tyto aspekty. Jsou barevné, často mluví, reagují a nenásilnou formou děti učí například slova, barvy nebo jazyky, rozvíjí smysly i motoriku. Miminku pořiďte roztomilou hračku z různých materiálů s několika hracími prvky, batoleti mluvící zvířátko a školákovi pořiďte robota, na kterém si vyzkouší programování. Všem věkovým kategoriím je určená Albi tužka s širokou nabídkou doplňkových knížek a her.

Hra do každé rodiny

Dárek, se kterým nikdy nešlápnete vedle, je správně vybraná hra. Kromě toho, že hry děti motivují k přemýšlení, plánování nebo kooperaci, rodinné hraní je zábava, která posiluje a upevňuje vztahy. Ve výsledku totiž víc než drahé dárky děti ocení čas, který jim věnujeme. U nejmenších začnete jednoduchými hrami typu Hmatej a najdi, Člověče, nezlob se, balančním skládáním kostek nebo pexesem s oblíbeným motivem.

Se staršími dětmi se můžete pustit do složitějších záležitostí: na Plný kurník, Dobble nebo Černého Petra můžete navázat obtížnějšími hrami, jako jsou dětské Monopoly, Carcassone nebo Tik Tak Bum. Designově krásných a zábavných her je rok od roku víc, záleží jen na vašich preferencích a vkusu.

Zapomenout nesmíme ani na pohybové hry. V době, kdy děti tráví spoustu času u televize nebo počítače je pohyb tím nejlepším dárkem pro jejich zdravý vývoj. Kuželky, střílení na terč, ale také oblíbený Twister přinesou záplavu endorfinů dětem i vám.

Knížka potěší i poučí

Široká nabídka dětských knih je pastvou pro oči: překrásné ilustrace, kvalitní obsah, pobavení i vzdělání, to všechno můžete mít v jedné jediné knize. Miminko může dostat kontrastní leporelo, batole okýnkovou knížku s informacemi o zvířatech nebo oblíbených strojích, školkáček příběhy oblíbených hrdinů, předškolák první encyklopedii a školáci si rádi přečtou třeba o Minecraftu. Nezapomínáme ani na teenagery. Pro ty nyní vychází široké spektrum young adult literatury.

Věříme, že vám naše tipy ulehčí výběr narozeninového dárku nebo maličkosti k svátku. A nezapomeňte, že radost udělá jakýkoliv dárek, je-li vybírán s láskou.

Dárky pro děti od 2 do 4 let, které budou bavit i rozvíjet

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.