Jak zabavit děti ve věku 3 až 7 měsíců?

Skončilo u vašeho miminka období prospaných dnů? Začíná být více aktivní a žádá si pozornost? Je na čase ho rozvíjet v různých oblastech, od jemné motoriky po sluch, rytmus a pohyb. Dobrým pomocníkem jsou v tomto případě hračky a říkanky. Řeknu vám, co se osvědčilo mně a co si oblíbila moje malá slečna.

Rozvíjejte jemnou motoriku, hmat i zrak

Rozvoj hmatu, a s tím souvisejících zrakových schopností, je velmi důležitý. Jemná motorika je klíčová pro uchopování hraček a jiných věcí, následně pro psaní a čtení, oblékání, malování… Zkrátka téměř pro všechny více i méně důležité činnosti. Tedy nelze podcenit rozvoj jemné motoriky ani v tomto věku. Jaké hračky vybrat, aby u dětí rozvíjely jemnou motoriku a byly vhodné pro děti od 3 měsíců?

Kousátka

Děti v tomto věku objevují svět především ústy. Proto jsou kousátka skvělou volbou. Většinou jsou také dobře tvarovaná, a proto se dětem dobře uchopují, což je vhodné pro procvičování jemné motoriky.

Velmi se nám osvědčil Oball Kousátko kroužky 12 ks. Můžete je spojit, rozdělit, pověsit na kočárek, na postýlku, kamkoliv. Mají různé tvary a barvy a děti na nich krásně trénují úchop i zrak.

Chrastítka

S tímto chrastítkem Oball RATTLE 10 cm 0m+ orange u dětí rozvíjíte sluch i zrak a dětem se velmi dobře uchopuje.

Knihy

Kontrastní zvířátka 1 a Kontrastní zvířátka 2. Můžete si s dětmi prohlížet a říkat si zvuky zvířat. Tím podporujete dítě ve vydávání zvuku, hlasových projevech a je to vhodné pro trénování řeči, ačkoliv to je ještě daleko. Ale protože děti se učí napodobováním, buďte jim vzorem. Zkusit můžete také látkovou kontrastní senzorickou knížku.

Interaktivní hračky

Interaktivní barevnou kostku si děti zamilují. Vypínač, kolečko nebo cvakátka vaše děti zabaví a budou rozvíjet jejich jemnou motoriku i sluch. Kostku i další hry a hračky najdete na Alza.cz. Váš nákup si můžete vyzvednout na pobočce nebo v nejbližším AlzaBoxu.

Jak rozvíjet pozornost, sluch, rytmus a pohyb u dětí?

Rozvíjet vaše děťátko můžete pomocí básniček, které podpoří rozvoj pozornosti, sluchu, pohybových dovedností, hrubé motoriky i sociální kontakt.

Paci, paci, pacičky – s pohybem ručiček

Paci, paci, pacičky,
táta koupil botičky.
A maminka pásek,
za myší ocásek.

Kolo, kolo, mlýnský – s pohybem

(chyťte děťátko za zápěstí nebo ať vám ochopí prst a dělejte mlýnek rukama před tělem)
Kolo, kolo, mlýnský,
za čtyři rýnský,
kolo se nám polámalo,
mnoho škody nadělalo,
udělalo bác. (rukama plácnout podél těla)

Vezmeme si hoblík, pilku, (před tělem miminka křížíme ručičky, jako když něco řežeme)
zahrajem si ještě chvilku,
až to kolo spravíme,
tákhle se zatočíme. (opět mlýnek rukama před tělem)

Samozřejmě si můžete vymyslet své vlastní pohybové kreace 🙂

Ať už s dětmi děláte cokoliv, důležité je, že se jim věnujete a to je velké plus.

Uspávací rituály u dětí nepodceňujte

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.