Tipy na oblíbené knihy pro rodiče i pro děti

Předčítání, čtení, aktivity s knihou – to jsou témata, kterým se pravidelně věnujeme v našich článcích. V článku Jak vybrat vhodnou knihu pro děti a jak s ní pracovat? jsme uvedli několik tipů, jak podporovat dítě ve čtení, jak vybrat vhodnou knihu a poradili jsme, jak s knihou pracovat. O výhodách předčítání a co dětem přináší se můžete dočíst v článku Proč předčítat dětem odmalinka?

Co číst?

V souvislosti s těmito články proběhli soutěže o krásné knihy. A další pro vás chystáme. V rámci soutěží jsme se také ptali, jaké knihy by soutěžící (maminky, tatínkové, prarodiče) doporučili budoucím rodičům, moderním i tradičním rodičům, ale také dětem. A protože věříme, že doporučení je nejlepší recenze, rádi se s vámi o tipy na knihy podělíme. V následujících dvou seznamech vám poskytujeme názvy knih o výchově a rodičovství. Druhý seznam knih obsahuje oblíbené knihy u dětí, tedy je určen vašim dětem.

Darujte knihu. Kniha může být krásným dárkem k svátku, k narozeninám, pod stromeček, za vysvědčení nebo můžete knihu darovat jen tak, pro radost.

Protože víme, že v dnešní době je těžké si vybrat v množství nabízených knih, které jsou na prodejních pultech, doufáme, že vám tyto seznamy pomohou při výběru a budou se líbit vám i vašim dětem.

Oblíbené knihy pro rodiče:

Oblíbené knihy pro děti:

V seznamu knih pro děti se často objevují klasické knihy. Určitě se nebojte je dětem číst. Předávání těchto děl, které jsou opravdu kvalitní a stále oblíbené, děti obohatí a je důležité, aby o nich věděli a nezapomnělo se na ně. Naopak, moderní knihy jim pomohou zorientovat se v současném moderním světě. Vezmete-li do ruky jednou klasický a jindy zase moderní typ knih, určitě uděláte dobře a nic tím nepokazíte.

A jaká je vaše oblíbená knih? Napište nám do diskuze níže vaše zkušenosti s knihami. Doporučte rodičům, co by si mohli přečíst a co by mohli přečíst svým dětem.

7 knih: letní čtení pro maminky

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.