Jak vybrat krosnu na děti

Cestovat s dětmi bývá v dnešní době již zcela běžné, věk dětí již nehraje roli. Máte-li vybrané místo, kam se těžko dostanete s kočárkem, jistě nebudete chtít tahat dítě celou cestu v ruce, obzvláště při prudkém stoupání. Pro takové příležitosti jsou na trhu k dostání krosny pro děti. Nejedná se o pouhé nosítko na dítě, které můžete běžně vidět ve městech. Krosny bývají mnohem stabilnější, jsou vyrobeny tak, aby v nich dítě vydrželo dlouhé procházky, jsou také podstatně dražší oproti běžnému nosítku.

Výhody krosen na dítě

  • DEUTER NOS�TKO KID CONFORT PLUS
   Vyzkoušené máme DĚTSKÉ TURISTICKÉ NOSÍTKO KID COMFORT PLUS DEUTER. Doporučujeme. Koupíte v Decathlonu.

   Nosnost – jedna z předností krosny, obzvláště oproti běžnému nosítku, je nosnost. Do nosítka dáte děti jen do určitého věku, respektive váhy. V krosnách můžete v klidu nosit i starší děti, které si udělají pohodlí. I v krosně se mohou děti sladce prospat.

  • Konstrukce – nejedná se o žádnou snadnou náhradu nosítka, celá konstrukce je sestavena na větší váhu, krosna je vyztužená a pevná, aby dítě nevypadlo a vás nebolela záda z vysoké zátěže. Krosna má zároveň i rovnoměrně rozdělenou váhu a odvětrání zad.
  • Způsob nošení – krosny, jak již název sám napovídá, se nosí na zádech. Na dítě tedy přímo nevidíte, ale máte volné ruce, abyste mohli mít další zavazadlo nebo třeba hole, se kterými cestujete.
  • Úložný prostor – jistě také na každém výletě oceníte, že si do krosny můžete uložit kromě dítěte i osobní věci. Krosna má mnoho kapes, takže máte vše přehledně po ruce, což se také vyplatí, abyste nemuseli krosnu stále sundavat ze zad a složitě vracet zpět.
  • Stříška – nemusíte se bát ani nepřízně počasí, nad dítětem je stříška, která jej chrání před větrem nebo nepříjemně pálivým sluníčkem. Podívejte se do vybavení, často bývá součástí i pláštěnka, nepřekvapí vás tak ani déšť.

Jak vybrat správnou krosnu

 • DEUTER D?TSK� NOS�TKO CONFORT LITE
  Zkusit můžete také DĚTSKÉ NOSÍTKO COMFORT LITE DEUTER.

  Vyzkoušet – myslete na to, že krosna není zrovna nejlevnější záležitost, kterou si budete kupovat, proto byste přesně měli vědět, co kupujete. Krosna by se měla zkoušet i s dítětem, abyste přesně poznali, zda vám sedí na zádech a nepřevažuje vás dozadu, což by při túře byl veliký problém. I dítě musí mít své pohodlí.

 • Správná konstrukce – s vyzkoušením také souvisí, abyste si zjistili, zda mají děti správné polstrování na správných místech, máte tak alespoň částečnou jistotu, že nošení pro ně bude pohodlné. I přesto mějte na paměti, že každé dítě je jiné, pokud máte krosnu půjčenou, nemusí vyhovovat vašemu dítěti.
 • Opora nožiček – dokážete si představit, že půjdete na delší vzdálenost a budou vám celou dobu viset nohy dolů? Kromě nepříjemného pocitu, který z toho jistě děti mají, je také tlačí stehenní konstrukce.
 • Materiál – pokud krosnu vybírá muž, většinou pro něj druh materiálu není důležitý a hledí na jiné věci. Ženy si jistě zkontrolují, z jakého materiálu je krosna vyrobena, neboť děti budou v krosně jistě jíst, slintat nebo si mohou třeba ublinknout, s čímž neodmyslitelně souvisí i čištění.
 • Kapsa na hydrovak – při dlouhém treku musíte myslet i na pitný režim. Dbejte tak při výběru na možnost umístění camel bagu, což je hadička, ze které můžete pít. S krosnou na zádech tak nemusíte vůbec manipulovat.

DOPORUČUJI: DĚTSKÉ TURISTICKÉ NOSÍTKO KID COMFORT PLUS DEUTER z Decathlonu máme vyzkoušené, takže pokud váháte, už nemusíte. Krkonoše se prochází s dítětem na zádech parádně. Má krásný výhled, i si pospinká, když je potřeba. Koupíte v Decathlonu, i online.

8 důvodů, proč cestovat s dětmi

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.