Vánoční tvoření s dětmi 3. díl – šumivé bomby do vany

Předvánoční čas je spojený s chystáním se na Štědrý den a výzdobou domácnosti. Rodiny tráví více času spolu, venku je brzy tma a tak se často stane, že s dětmi dorazíte domů až za tmy. Zkuste si letos vánoční přípravy užít s dětmi kreativně. Můžete své výrobky rozdat jako dárky nebo si je užít sami.

Vyberte si výtvarné potřeby pro vaše tvoření na activacek.cz

V zimě si všichni rádi užijeme horkou koupel ve voňavé vaně. V drogerii seženete soli do koupele, šumivé bomby, pěny nebo prášek, který vodu obarví. A právě šumivé bomby si můžete vyrobit i doma, přesně podle vaší nálady a za zlomek ceny.

Co budete potřebovat

  • šumivé bomby do vanyZákladem je jedlá soda, která se postará o šumivý efekt.
  • Dále kyselina citronová, rostlinný olej, esenciální olej podle toho, jak mají šumivky vonět.
  • Volitelná je sůl do koupele a kukuřičný škrob – šumivky šumí i bez nich, ale ne tak dlouho.
  • Dobrovolně můžete použít třpytky nebo sušené bylinky či plátky růží na ozdobu.
  • Silikonové formičky, formičky na led nebo speciální plastové kouličky.

Jak na to

  1. V míse smícháte 2 díly jedlé sody, 1 díl kyseliny citronové a 1 díl soli do koupele (lze použít i himalájskou nebo epsonskou sůl).  Pokud máte, tak ½ dílu kukuřičného škrobu.
  2. Promíchejte vidličkou.
  3. Přidejte třpytky.
  4. Dále pomalu vlijte 3 lžíce rostlinného oleje (nejlepší je kokosový nebo olivový). Opět promíchejte.
  5. Do mísy nakapejte 8-10 kapek esenciálního oleje a promíchejte.

Teď nastává důležitá část. Vodou v rozprašovači (můžete použít i pleťovou květinovou vodu – např. růžovou nebo levandulovou) párkrát stříkněte do mísy a promíchejte. Toto opakujte, dokud nebude mít směs konzistenci mokrého písku. Budete vytvářet bábovičky, ale nechcete směs moc namočit, aby vám nevyšuměla ještě ve formičce.

Na dno formiček nasypte sušené bylinky a napěchujte do nich vlhkou směs. Pořádně utlačte. Formičky nechejte na suchém místě 2 dny doschnout. Jednou se nám podařilo zapomenou formičky v kuchyni při vaření a díky vzniklé vlhkosti začali šumět a vytékat z forem.

Po dvou dnech vyklopte a můžete provést zkoušku ve vaně.

Rádi šumivky darujeme jako drobnosti kamarádům. Stačí je dát do papírového košíčku na muffiny nebo do prázdné sklenice od svíčky.

Díky volbě esenciálního oleje si můžete vytvořit například levandulové šumivky na uklidnění a dobrý spánek nebo citrusové na povzbuzení a mátové na lepší dýchání při rýmě.

10 aktivit v přírodě, které budou bavit batolata i školáky

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Jana Frantíková

Jana Frantíková

Jsem máma dvou kluků, kteří, ač mají stejné rodiče, jsou každý úplně jiný a neustále mě překvapují. Jsem učitelka na základní škole, kde se snažím předávat dál lásku k jazykům. Táhne mě to k alternativnímu vzdělávání a sama se neustále vzdělávám. Ráda cestuji po krásách Česka i do zahraničí, čtu a peču.