Lakování nehtů v těhotenství. Ano nebo ne?

Cítit se hezky v těhotenství chce každá nastávající maminka. Možná i vy jste zvyklá mít nalakované nehty – je to pro vás přirozené, ženské, patří to prostě k vám a nechcete se toho vzdávat ani v těhotenství. Ale přeci jen ve vás hlodá svědomí, zda je to bezpečné pro miminko – pověr a varování se na internetu objevu celá řada. Tak jak je to s lakem a odlakovačem na nehty? Je to vhodné v těhotenství nebo ne? Poradíme vám, na co si dát pozor, jak si lakovat nehty bezpečně a doporučíme vám vhodný lak.

Na co si dát pozor

Pravděpodobně jste se setkali s názorem, že lakování nehtů v těhotenství není dobré, protože laky obsahují chemikálie – především nevhodný formaldehyd a toluen, které při častém, pravidelném a přímém vdechování výparů ohrožují vývoj plodu – což je nebezpečné pouze v případě, kdy například pracujete na pozici, kde jste vystavena nepřetržitému vdechování těchto chemikálií. To ale při lakování nehtů jednou týdně nehrozí.

Jestliže chcete mít jistotu a používat lak, který minimalizuje riziko,  mám pro vás dobrou zprávu. Dnešní doba, vývoj a zájem o přírodní produkty nabízí laky na nehty, které tyto látky ve svých produktech odmítají, a proto je v lacích nenajdete.

Jak lakovat nehty bezpečně

  • Používejte laky, které neobsahují toluen a formaldehyd – ideálně ty přírodní.
  • Odlakovávání nehtů a samotné lakování provádějte venku. Vyhnout byste se měla lakování nehtů v uzavřeném prostoru. Zbytečně tak dýcháte chemikálie. Pokud není přesto zbytí – lakujte si nehty u otevřeného okna.
  • Při schnutí laku držte nehty co nejvíce od obličeje, abyste zbytečně nevdechovala výpary.
  • Nalakované nehty by se vám neměli dostat do úst, proto si neokusujte ani nic podobného.

A pokud jste zvyklá chodit na manikúru na gelové nehty, měla byste zvolit salon, kde používají kvalitní (nejlépe přírodní) přípravky, dodržují hygienu, a případně vám nabídnou i roušku na obličej, která zamezí vdechování škodlivin.

Doporučujeme lak na nehty a odlakovač – vyzkoušela jsem za vás

Handmade Beauty Lak na nehty 7-free (11 ml)

Nikdo nechce svému tělu škodit a zanášet ho zbytečnými škodlivinami. Tím spíš, když nemá tělo jen pro sebe, ale nese zodpovědnost také za vyvíjející se miminko. Proto jsem vyzkoušela lak Handmade Beauty 7-free (z online obchodu Econea.cz) , který neobsahuje ty nejškodlivější látky (toluen, formaldehyd, dibuthylftalát (DBP), formaldehydová pryskyřice, syntetický kafr, xylen a parabeny).

Lak je díky tomu bezpečnější a to je jeho předností oproti ostatním lakům. Vedle toho jsem byla spokojená s krásnou barvou laku, která vypadá na nehtech přirozeně s velmi dobrým krycím efektem. Díky štětečku aplikace laku byla velmi snadná a krásně držel bez po dobu 5 dnů téměř bez poškození. Přidanou hodnotou laku je krásný design – dřevěný uzávěr. Tedy doporučuji také jako dárek.

Lak na nehty zakoupíte na Econea.cz

Handmade Beauty Odlakovač (180 ml) – Bez acetonu

Odlakovač najdete pod odkazem ZDE

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a získala vysokoškolské vzdělání v oboru pedagogika, pedagogika volného času a speciální pedagogika. Praktické zkušenosti jsem získala v mateřské škole a na základní škole, kde jsem působila jako učitelka 1. stupně, pedagog volného času a speciální pedagog. Dlouhodobě se zajímám o výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých a jsem maminkou holčičky Viktorky.