Proč číst dětem pohádky?

Je známo a vědci potvrzeno, že je nespočet pozitivních důvodů, proč číst dětem pohádky. Čtení pomáhá a rozvíjí. Už od malička. Sepsala jsem 9 hlavních benefitů čtení, které ocení jak děti, tak i rodiče. A mám pro vás i tipy na pohádky ke čtení.

Čtení pomáhá. Jak?

Benefit 1: Čtení zlepšuje empatii a podporuje vzájemné porozumění.

Benefit 2: Čtení snižuje stres a přináší pocit štěstí.

Benefit 3: Čtení pomáhá ke kvalitnějšímu spánku.

Benefit 4: Čtení zlepšuje paměť a snižuje riziko Alzheimerovy choroby.

Benefit 5: Čtení otevírá mysl a zbavuje předsudků.

Benefit 6: Čtení prodlužuje život.

Benefit 7: Čtení nám dává nové vědomosti.

Benefit 8: Čtení zvyšuje slovní zásobu.

Benefit 9: Čtení zlepšuje koncentraci a soustředění.

Čtěte (si) s dětmi. Pohádek ke čtení je na trhu celá řada

Vyberte si na www.knihydobrovsky.cz pohádky ke čtení. Pohádky na dobrou noc, Babiččiny pohádky nebo Dědečku, ještě vyprávěj.

Knihy přinášejí radost a mají blahodárný vliv na náš mozek, nervovou soustavu a rozvoj osobnosti. To nejmenší, co můžeme udělat, je každý večer přečíst jednu pohádku naší ratolesti. Pokud jste večer unavení, klidně se nebojte tento rituál dělat dříve, třeba před večeří nebo po snídani. Je to úplně jedno. Nikde není napsáno, že to má být tak či onak. Nezáleží, kdy si ten čas uděláte, ale je důležité a prospěšné čtení knih do vašeho života a života vašich dětí zařadit.

A ještě jeden tip na pohádku

Vřele doporučuji Knihu Andílci – pohádky z obláčků.

Nejen, že se téma perfektně hodí do zimního svátečního shonu, ale pohádky o andílcích pomáhají dětem, jež se dostaly do zapeklité situace. Jsou určeny těm nejmenším, ale podle mě na věku u těchto pohádek moc nezáleží. I mně vykouzlili úsměv na rtech a zahřály na duši. Jsou velmi hezky napsané a ilustrované. Jsem si jistá, že spolu s vašimi malými andílky budete touto knihou nadšení.

 

Učte děti správnému chování formou příběhů. Recenze knihy: Dědečku…

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Jsem maminka skoro pětileté dcerky. Milujeme cestování a už od doby, kdy začala chodit jsme procestovaly kousek světa. Během cest jsem se začala plně věnovat psaní knih, které od minulého roku začaly postupně vycházet na českém trhu. S dcerkou si užíváme hodně zábavy, vyprávíme si příběhy a pěstuji v ní pozitivní vztah ke knihám, proto chce být spisovatelkou po mamince. Vystudovala jsem public relations a v tom oboru se nadále zdokonaluji. Každým rokem chodím na tvůrčí dílny na Školu Tvůrčího psaní a scénáristiky Markéty Dočekalové. Baví mě se scházet s lidmi, kteří tvoří a milují knihy stejně jako já. :-)