Zdraví v pilulce: nejlepší doplňky stravy pro maminky

Vyvážená strava, dostatek pohybu a spánku, to všechno pozitivně působí nejen na naše zdraví, ale i vzhled a psychickou pohodu. Jenže ne vždycky se daří udržovat všechny tři aspekty v rovnováze, a pak přichází čas na potravinové doplňky. Jaké vybrat, když jste těhotná, kojíte, potřebujete podpořit imunitu nebo dodat výživu vlasům a nehtům?

Vitamíny pro těhotné

Femibion 2 Těhotenství

Jakmile zjistíte, že čekáte miminko, jste odhodlaná pro jeho zdravý vývoj udělat všechno. Jenže pak přijdou nevolnosti a nutkavé chutě na spoustu podivných ingrediencí zahrnujících kyselé okurky, mandarinky s kečupem a omítku. Chcete-li mít dostatek živin pro vývoj miminka i vás samotnou, ale nedokážete se v tomto období zdravě stravovat kvůli nevolnostem, vyberte si ze široké nabídky vitamínů pro těhotné. Většinou obsahují kyselinu listovou a všechny vitamíny a minerály, které potřebuje vaše tělo i plod ke správnému fungování a vývoji. Například oblíbený Femibion nabízí tři varianty vitamínů: první je pro období plánování těhotenství a prvních týdnů, druhý se užívá ve zbytku těhotenství, třetí vitamíny jsou určeny kojícím maminkám.

Vitamíny na imunitu pro maminky

TEREZIA Vitamin D3 BABY kapky 10 ml
Vitamin D3 Terezia

Únava, vyčerpání a nevyspání oslabují vaši imunitu. A s dětmi vůbec není těžké se do podobného stavu dostat. A pokud navštěvují kolektiv, pravděpodobně se u vás doma každou chvíli řeší rýma, kašel a nachlazení. Zatímco ostatní členové rodiny můžou tyto problémy v klidu vyležet v posteli, maminky zpravidla to štěstí nemají, potřebují proto silnou imunitu, díky které se ubrání nemoci a postarají se o svoje malé marody. Jak na ni? Zásadní je zvýšený příjem vitamínů C a D. Zatímco céčko můžeme získat i přírodní cestou, například z čípků, rakytníku nebo citrusů, vitamín D je třeba suplementovat, sluníčko nám ho totiž přes zimu nestíhá vytvářet. Pomůžou i mutivitamínové preparáty nebo výrobky z hlívy ústřičné, léčbu nachlazení spolehlivě urychlí echinacea.

Vitamíny pro krásné vlasy a pevné nehty

Maminky, nezapomeňte ani na vaši imunitu.Porod, kojení a nedostatek živin ve stravě často způsobují padání vlasů a lámání nehtů. Tento problém, pokud nevznikl hormonální nerovnováhou, pomohou vyřešit potravinové doplňky se zinkem, selenem, někdy i kyselinou panthenolovou, kolagenem a dalšími látkami působí příznivě nejen na růst silnějších a lesklejších vlasů a nehtů, zlepšují také vzhled a elasticitu kůže.

Potravinové doplňky jsou dobrým společníkem ve chvíli, kdy nemáte dost sil nebo odhodlání stravovat se zdravě a posilovat svoji imunitu přirozeným způsobem, a přesto si chcete uchovat zdraví. Nejlepší cestou ke zdraví je ale kombinace obou těchto cest, tedy zdravý způsob života doplněný během rizikového období o vitamíny z krabičky.

Je víc doma než ve školce? Jak na posílení imunity malých marodů

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.