Vybíráte odsávačku pro miminko? A víte, která je nejlepší?

Odsávačka patří mezi nepostradatelné vybavení, které ještě před porodem dává dohromady snad každá budoucí maminka. Pokud již dítko máte, pak nám určitě bez rozmýšlení potvrdíte, že dětská rýma je doslova očista, a to nejen pro samotné dítko, ale i pro jeho rodiče. Rýma není nic příjemného ani pro dospělého člověka, natož když se s ucpaným nosem musí potýkat třeba novorozenec.

Od malých dětí nemůžete očekávat, že se vysmrkají samy. Proto je potřeba jim od rýmy nějak ulevit – a jak jinak nežli za použití odsávačky.

Mohlo by se vám hodit: Kosmetika pro maminky po porodu

Uvolňuje dýchací cesty a podporuje obranyschopnost.

Není to sice činnost, do které by se milující rodiče pouštěli s nadšením (na odsávání rýmy totiž drtivá většina dětí reaguje srdceryvným pláčem, který žádný rodič nechce slyšet), ale jakmile se rýma přihlásí o slovo, dostat ji z nosánku dítěte je zkrátka nutnost.

Jaká odsávačka je nejlepší?

Ať už miminko teprve čekáte a pořizujete nutnou výbavičku, abyste byli na jeho příchod řádně připraveni, nebo už malé dítko máte, měli byste vědět, jakou odsávačku vybrat. A rozhodně ji mít doma po ruce, protože nikdy nevíte, kdy rýma udeří.

Na trhu se dají pořídit různorodé odsávačky, takže se není čemu divit, jestli si mezi nimi nedokážete vybrat. Jak už to tak bývá, čím více možností máte na výběr, tím složitější pro vás je se rozhodnout. Chcete poradit? Tak čtěte dál!

Druhy odsávaček

V současné době můžete narazit na tyto typy odsávaček rýmy:

  • ruční odsávačka
  • odsávačka na baterky
  • odsávačka na vysavač

Tohle jsou tři nejčastější typy, mezi nimiž můžete vybírat. Každá má něco do sebe a každá si najde jak své příznivce, tak i odpůrce. Co kdybychom si je teď společně trochu blíže představili, ať si mezi nimi můžete udělat jasno?

Ruční odsávačka

Asi nejčastějším typem je ruční odsávačka, neboli ta manuální. Je zároveň cenově nejvýhodnější, dá se pořídit opravdu za pár korun. Nutno ale dodat, že odsávání rýmy za pomoci manuální odsávačky je časově náročné, což se netrpělivému dítěti rozhodně nemusí líbit, takže může u odsávání začít vyvádět.

Rozdělit je dále můžeme na hadičkové a balonkové. Hadičkové odsávačky si možná pamatujete ještě z dob, kdy jste vy samy byly děti, nebo když jste měli mladšího sourozence. Fungují tak, že se jedna hadička strčí do nosánku a druhou se vdechne vzduch, který z nosu odstraní rýmu. Balonková odsávačka se skládá z balonku a nástavce. Funguje tak, že se před zasunutím nástavce do nosánku balonek stiskne, po zastrčení nástavce se pustí a podtlakem dojde k odstranění rýmy.

Podpořte správnou funkci imunitního systému děťátka.

Odsávačka na baterky

Druhým typem jsou odsávačky na baterky, které slibují rychlé a skoro bezpracné odsátí rýmy z dětského nosánku. Cenově už jsou o něco dražší, přesto vás jejich pořízení nevyjde nikterak draho. Výhodou odsávačky na baterky je fakt, že s nimi rýmu odsajete opravdu efektivně a během krátké doby, takže dítko kolikrát ani nic nezpozoruje – a to je bezesporu velké plus.

Odsávačky na vysavač

Do třetice všeho dobrého jsou odsávačky na vysavač, které maminky rozdělují na dva tábory: zatímco některé na ně nedají dopustit, jiné jsou naprosto proti nim. Odsávačky na vysavač v praxi fungují tak, že se připojí k vysavači, nástavec se následně strčí do nosánku dítěte a posléze se vysavač zapne – díky tomu dojde k rychlému a efektivnímu odsátí rýmy. Nemusíte se bát – odsávačky mají speciálně uzpůsobené nástavce tak, aby se nedaly dítěti strčit příliš hluboko do nosu, takže se není potřeba strachovat, že byste mu odsáváním s touto odsávačkou jakkoli ublížili.

Nepovinná očkování – pro jaké se rozhodnete, je jen na vás

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.