Vánoční tvoření s dětmi 2. díl – sněžítko

Předvánoční čas je spojený s chystáním se na Štědrý den a výzdobou domácnosti. Rodiny tráví více času spolu, venku je brzy tma a tak se často stane, že s dětmi dorazíte domů až za tmy. Zkuste si letos vánoční přípravy užít s dětmi kreativně. Můžete své výrobky rozdat jako dárky nebo si je užít sami.

Vyberte si výtvarné potřeby pro vaše tvoření na activacek.cz

Máme doma tradici, že na vánočních trzích si děti každý rok vyberou jedno malé sněžítko. Letos na trhy nejdeme, proto si sněžítko vyrobíme sami. Všechen potřebný materiál máte s velkou pravděpodobností doma i vy.

Co budete potřebovat

Nachystejte si menší sklenici, třeba od jogurtu nebo oříškového másla, se šroubovacím uzávěrem. Dále potřebujete nějakou malou figurku, třpytky a trošku tekutého mýdla a vteřinové lepidlo.

Jak na to

Výrobu sněžítka zvládnou sami i předškoláci. Práci s vteřinovým lepidlem si ale raději vemte na starost vy. Vybrané figurtky (ideálně z Kinder vajíček) přilepte vteřinovým lepidlem na vnitřní stranu víčka. Nechte zaschnout. Neosvědčila se mi tavná pistole, protože se figurky po čase ve vodě odlepily a upadly.

Skleničku naplňte vodu kousíček pod okraj. Do vody kápněte trochu tekutého mýdla. Mýdlo vám vodu trošku “nahustí” a třpytky budou krásně poletovat. Prostředek na nádobí v nouzi také funguje, ale pění o dost víc než mýdlo a ze sněžítka pak máte pěnovou vánici.

Do vody nasypte třpytky, raději méně, aby vám netvořily chumly.

Víčko na skleničku našroubujte a pořádně utáhněte. Můžete i zalepit nebo ovázat ozdobným provázkem. Otočte dnem vzhůru a máte hotovo.

TIP: Sněžítka jsou také pěkným dárkem pro prarodiče.

Netradiční hra, která bude bavit rodiče i děti

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Jana Frantíková

Jana Frantíková

Jsem máma dvou kluků, kteří, ač mají stejné rodiče, jsou každý úplně jiný a neustále mě překvapují. Jsem učitelka na základní škole, kde se snažím předávat dál lásku k jazykům. Táhne mě to k alternativnímu vzdělávání a sama se neustále vzdělávám. Ráda cestuji po krásách Česka i do zahraničí, čtu a peču.