Co dělat s dětmi? Rozvíjejte jejich dovednosti

Máme pro vás inspirativní aktivity na rozvoj dovedností vašich ratolestí. Děti to zabaví, naplní jejich volný čas, bude je to bavit a ještě se něco nového naučí. Rozvíjejte řeč, jemnou motoriku nebo se protáhněte. Dnešním tématem je KOČKA.

Kočičí hřbet – protahování

Pohyb u dětí je nejdůležitější. A protahování stejně tak. Zařaďte mezi denní aktivity vaše i vašich děti ranní protahování – tématicky je vhodné cvičení: kočičí hřbet. Zařadit k tomuto cvičení můžete také další protahovací cvičení, např. z jógy.

Prstíková říkanka

Naše kočka strakatá, měla čtyři koťata. (hladíme palec)

Jedno černé (pohladíme ukazováček),

druhé bíle (prostředníček),

třetí žluté roztomilé (prsteníček),

a to čtvrté strakaté, po mamince okaté (malíček).

Tip: Pro lepší představivost můžete dětem na prstíky namalovat obličej kočky tělovýma fixama.

Kočka z vlny

Zařaďte do denních aktivit vašich dětí činnost na rozvoj jemné motoriky a tvořivosti. Vyrobit si můžete 3D kočku z vlny. Připravte pro děti šablonku, kterou si obkreslí a následně vystřihnou. Následuje nanesení černé vlny na části těla kočky (nebo jiné vhodné barvy). Pak už jen stačí kočce dokreslit nožky a obličej a jednotlivé části spojit – přilepit. A je hotovo. Děti si svůj výrobek mohou vystavit v pokoji, pověsit na lednici nebo věnovat jako dárek.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Během studia pedagogiky, pedagogiky volného času a speciální pedagogiky jsem získala praktické zkušenosti v mateřské škole a na základní škole, kde jsem působila jako učitelka 1. stupně, pedagog volného času a speciální pedagog. Dlouhodobě se zajímám o výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých a aktuálně jsem nastávající maminkou.