Co dělat s dětmi? Rozvíjejte jejich dovednosti

Máme pro vás inspirativní aktivity na rozvoj dovedností vašich ratolestí. Děti to zabaví, naplní jejich volný čas, bude je to bavit a ještě se něco nového naučí. Rozvíjejte řeč, jemnou motoriku nebo se protáhněte. Dnešním tématem je KOČKA.

Kočičí hřbet – protahování

Pohyb u dětí je nejdůležitější. A protahování stejně tak. Zařaďte mezi denní aktivity vaše i vašich děti ranní protahování – tématicky je vhodné cvičení: kočičí hřbet. Zařadit k tomuto cvičení můžete také další protahovací cvičení, např. z jógy.

Prstíková říkanka

Naše kočka strakatá, měla čtyři koťata. (hladíme palec)
Jedno černé (pohladíme ukazováček),
druhé bíle (prostředníček),
třetí žluté roztomilé (prsteníček),
a to čtvrté strakaté, po mamince okaté (malíček).

Tip: Pro lepší představivost můžete dětem na prstíky namalovat obličej kočky tělovýma fixama.

Kočka z vlny

Zařaďte do denních aktivit vašich dětí činnost na rozvoj jemné motoriky a tvořivosti. Vyrobit si můžete 3D kočku z vlny. Připravte pro děti šablonku, kterou si obkreslí a následně vystřihnou. Následuje nanesení černé vlny na části těla kočky (nebo jiné vhodné barvy). Pak už jen stačí kočce dokreslit nožky a obličej a jednotlivé části spojit – přilepit. A je hotovo. Děti si svůj výrobek mohou vystavit v pokoji, pověsit na lednici nebo věnovat jako dárek.

Výrobek - Kočka z vlny
Výrobek – Kočka z vlny

Mohlo by vás zajímat: Jak děti naučit uklízet a mít si ruce po vyrábění a dalších aktivitách?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Už od studií mě to táhlo k výchově a vzdělávání. Díky tomu jsem vystudovala pedagogickou fakultu a získané znalosti následně využila jako pedagog na ZŠ. Protože mám ráda výzvy a chtěla jsem se naučit něco nového, změnila jsem profesi úplně a mohla jsem konečně propojit vše, co mě baví - výchova a vzdělávání v souvislosti s online marketingem, copywritingem (www.psanimebavi.cz) a grafikou. Své práci se mohu věnovat i na rodičovské dovolené a vše hezky funguje.