Jak uspořádat skvělou dětskou (narozeninovou) oslavu?

Blíží se narozeniny vašich drobečků a vy jim chcete připravit tu nejlepší oslavu, aby na ní nezapomněli? I když se to zdá jako jednoduchý úkol, opak je pravdou. Jistě jako pyšní rodiče budete chtít, aby oslava vašeho dítěte byla nezapomenutelná. Tajemství každé párty je vždy příprava. Musíte počítat s tím, že na oslavě musí být nějaký program a termín musí být známý s předstihem, aby se všichni mohli přizpůsobit.

Termín, který bude vyhovovat všem

Pokud budete pořádat oslavu, vybírejte především termín během víkendu, kdy mají skoro všichni volno a děti nemají školu nebo nějaký zájmový kroužek. Během letních prázdnin musí vaše děti počítat s tím, že je veliká pravděpodobnost, že někteří budou na dovolené, takže nebudou moci přijít.

Prostor – doma, v restauraci…

Dobře si také promyslete, kde budete oslavu pořádat. Jestliže netrváte na veliké oslavě, a vše se dá naplánovat v obýváku, je tato varianta levnější, zatímco pronájem v nějaké restauraci bývá drahá záležitost. Vlastní prostory vám také zajistí pohoštění, které bude vyhovovat vám, a také za poloviční cenu.

Téma oslavy a pozvánky

Do příprav zapojte i své děti, které si vyberou hlavní téma oslavy. Podle toho se bude připravovat následně výzdoba. Téma by mělo být jednoduché, žádné složité kombinace. Vybrat můžete třeba pohádkové postavy, za které mohou děti přijít přestrojené. Dobře si také musíte stanovit počet lidí, kteří se budou oslavy účastnit, abyste věděli, pro kolik dětí připravovat občerstvení. Pozvánky nechte také na dětech.

Aktivita na oslavě

Připravte si také dopředu zábavu, jak děti zabavíte, aby vám z domu neudělaly kůlničku na dříví. Je-li teplo, aktivita se vymýšlí snadněji venku, doma můžete dětem připravit různé deskové hry nebo uspořádat malou diskotéku.

Výzdoba

Hezká výzdoba je základ pro každou oslavu. Ve vlastním zájmu se však vyvarujte konfetám, které nejdou uklidit. Postačí nafouknout pár balónků, které posléze poslouží i jako zábava. Zakoupit si můžete i helium v malých bombičkách, které jsou k dostání pro domácí využití. Hudbu si mohou děti vybrat samy, ale playlist mějte připravený dopředu, abyste poté mohli jen přepínat jednotlivé písničky. Samozřejmě budete také potřebovat nějaký přehrávač, toho se však ujměte vy, abyste dětem nenechávali notebook k dispozici.

Občerstvení nepodceňte

Nezbytnou součástí oslavy bývá také občerstvení. K pití volte různé ovocné džusy, ale také čistou vodu. Myslete na to, že ne každé dítě je na sladké nápoje zvyklé. Jako přípitek můžete volit dětské špunty. K jídlu připravujte spíše jednohubky, dětem se budou jíst mnohem lépe než chlebíčky. Na mlsání volte raději nakrájené ovoce a minimum sladkého. Postačí dort, který budete servírovat.

Rada na závěr

Ne každý rodič bude s dítětem na oslavě zůstávat. Domluvte se tedy na čase, jak dlouho bude oslava probíhat, aby si rodiče své děti mohli včas vyzvednout. Na pozvánky vždy uveďte telefonní kontakt na vás, aby se s vámi rodiče dětí mohli spojit, případně si také pohlídejte veškeré alergie, zda třeba někdo z dětí nemá bezlepkovou dietu.

Mohlo by vás zajímat: 3 zásady, jak chránit děti před sluníčkem

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Redakce BM

Redakce BM

Redakci BezvaMaminka.cz tvoří maminky, pedagožky a psycholožky, které svou roli milují, a proto chtějí své zkušenosti předávat dál, aby bylo na světě více Bezva Maminek.