Připravte se s dětmi na Halloween – 7 tipů na tvoření

Jak všichni víme, Halloween je dnem před křesťanským svátkem Všech svatých. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a koledují o sladkosti. Tradice vznikla v Irsku a slaví se zejména v anglicky mluvících zemích. V České republice se tento den moc neslaví, ale můžeme tím dětem zpestřit jejich běžný den. V tomto článku najdete 7 tipů, jak s dětmi společně něco vytvořit v halloweenském duchu.

TIP: V článku najdete návody na vyrábění – záměrně jsme nepřiložili fotografie, abyste mohli ponechat tvoření fantazii a kreativitě vaší, i vašich dětí.

Klasika – dýňový obličej

Postačí nám tři barvičky. Oranžová, zelená a černá. Nakreslíme tvar dýně, vybarvíme na oranžovo, stopku na zeleno, a strašidelný obličej černou barvou po zaschnutí oranžové barvy. Nakonec dýni vystřihneme. Můžeme ji přilepit izolepou na špejli a zapíchnout do květináče.

Pavouci a netopýři z roličky od toaletního papíru

Roličku od toaletního papíru nabarvíme na černo. Můžeme použít vodovky nebo ji obalit do černého (krepového) papíru. Pak na základě toho zda chceme pavouka nebo netopýra vystřihneme na černém papíře netopýří křídla nebo proužky jako pavoučí nohy a přilepíme lepidlem k roličce. Nakonec nalepíme oči. Pokud je nemáte k dispozici, můžete z bílého papíru vystřihnout kolečko a do něj nalepit menší černé kolečko nebo korálek.

Ježibaba z plata od vajíček

Roztřihneme desetimístné plato od vajíček na polovinu. Obarvíme temperami na světle zelenou barvu. Poté na vyvýšenou stranu nakreslíme na “kopečky” oči a nos. Hnědý papír stočíme do jehlanu a slepíme, dolní okraj ohneme a můžeme na něj přilepit malé útřžky barevných papírů nebo tím ozdobit nově vzniklý klobouk, který nasadíme ježibabě na hlavu.

Ježek z listí

Podle šablony vystřihneme tvar ježka. Ti šikovnější mohou tvar namalovat podle svých tvůrčích schopností. Uděláme si procházku, kde budou mít děti za úkol najít to nejlépe zbarvené listí. Polepího ho na ježka a vytvoříme mu tím krásné bodlinky.

Duchové z vaty

Na jednom bílém papíře vystříháme obrysy 6 až 10 malých duchů. Černou fixou jim nakreslíme oči a pusu, nejlépe v různých strašidelných mimických tvarech (např. strach, naštvání, smutek, klidně i úsměv). Vezmeme vatu, kterou nalepíme na jejich těla. Také je můžeme připevnit špejlemi a ozdobit si s nimi květináče nebo si s nimi zahrát divadlo.

Maska na obličej

K tomuto nám stačí látka nebo papír. Vystřihneme požadovaný tvar (např. dýně nebo jen proužek s otvory na oči). Podle libosti vybarvíme. Můžeme masku ozdobit třpytkami, korálky, barevným papírem nebo na ni jen nakreslit třeba pavouky. Fantazii se meze nekladou. Na obou stranách uděláme malou dirku a provlékneme stužku na zavázání.

Rychlo kostým z prostěradla

Pokud máte staré prostěradlo, kterého se můžete zbavit, stačí ho jen přehodit přes naše ratolesti a označit si, kde je otvor na oči a pusu. Poté vystřihnout a je to. Ti kreativnejší si mohou prostěradlo ozdobit, třeba si na něj namalovat pavučiny. Pokud máte prostěradel hodně, můžete si vyrobit kostýmy pro celou rodinu a udělat si tak zajímavou rodinnou fotku, kde ostatní jen mohou hádat, kdo je kdo.

Tipy na aktivity s dětmi v deštivých dnech – podzimní tvoření z listů

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Jsem maminka skoro pětileté dcerky. Milujeme cestování a už od doby, kdy začala chodit jsme procestovaly kousek světa. Během cest jsem se začala plně věnovat psaní knih, které od minulého roku začaly postupně vycházet na českém trhu. S dcerkou si užíváme hodně zábavy, vyprávíme si příběhy a pěstuji v ní pozitivní vztah ke knihám, proto chce být spisovatelkou po mamince. Vystudovala jsem public relations a v tom oboru se nadále zdokonaluji. Každým rokem chodím na tvůrčí dílny na Školu Tvůrčího psaní a scénáristiky Markéty Dočekalové. Baví mě se scházet s lidmi, kteří tvoří a milují knihy stejně jako já. :-)