Udělejte si zdravé zmrzliny pro mlsné jazýčky

V horkých dnech je potřeba se zchladit. A není nic příjemnějšího než si dopřát lahodnou zmrzku. A co teprve jak chutná, když si ji vyrobíme ze zdravých ingrediencí a zapojíme do toho naše ratolesti. Bude to příjemná činnost, která je nejen zabaví, ale třeba je i naučí jíst druhy potravin, které běžně nejedí.

Banán + ostružiny na vitalitu

Výborná kombinace těchto dvou superpotravin vás nabije životním elánem. Banány jsou velkým energetickým zdrojem vitamínů a minerálů. Ostružiny zachovávají duševní svěžest, předchází stárnutí a urychlují metabolismus.

Nejjednodušší recept ze všech. Postačí nám zamrazit banány a ostužiny. Poté je rozmixujeme a vzniklou směs můžeme ihned podávat.

Avokádový nanuk

  • 2 avokáda
  • 100 g datlí namočených 1 hodinu ve vodě
  • 100 ml kokosového mléka
  • polovina limetky na vymačkání

Postup je jednoduchý. Rozmixujeme všechny ingredience dohromady. Směs nalijeme do nanukových nádob. Pokud je nemáme k dispozici, můžeme použít krabičky. Necháme zamrazit ideálně na 24 hodin. Poté si připravíme ve vodní lázni horkou čokoládu, nanuky polijeme a ozdobíme třeba kokosem nebo oříšky.

Málo dětí má v jídělníčku zařazené avokádo nebo datle, a to je škoda. Přitom touto kombinací podpoříme nejen zdraví, ale na své si přijdou i chuťové buňky. Avokádo obsahuje mnoho vlákniny a více draslíku než mají banány. Chrání náš zrak, příznivě působí na střeva, játra, srdce a kosti. Podle jedné americké studie je dokázané, že lidé kteří avokádo pravidělně konzumují, jsou zdravější než ti, kteří ho v jídleníčku nemají. Datle jsou výborným prostředkem pro náš mozek, zlepšují spánek a navozují psychickou a duševní pohodu.

Meruňky a skořice

Ano, čtete dobře. Rozmixujte dohromady:

  • vypeckované meruňky
  • špetku skořice a
  • mandlové mléko

Vznikne lahodná směs, kterou opět dáme do nanukových nádob nebo krabiček a zamrazíme. Doporučuji je polít bílou čokoládou a posypat kokosem.

Meruňky posilují imunitní systém a mají v sobě tři krát více betakarotenu než mrkve, což pokožka vystavená slunečním paprskům ocení. Skořice reguluje zvýšenou hladinu cukru v krvi a je výborným antioxidantem.

Rychlotip: Pokud zrovna doma nemáte po ruce ingredience na domácí zmrzliny, můžete vzít jogurt, zapíchnout do něj malou lžičku a dát zamrazit. Vznikne vám lahodný jogurtový nanuk.

Lakování nehtů v těhotenství. Ano nebo ne?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Jsem maminka skoro pětileté dcerky. Milujeme cestování a už od doby, kdy začala chodit jsme procestovaly kousek světa. Během cest jsem se začala plně věnovat psaní knih, které od minulého roku začaly postupně vycházet na českém trhu. S dcerkou si užíváme hodně zábavy, vyprávíme si příběhy a pěstuji v ní pozitivní vztah ke knihám, proto chce být spisovatelkou po mamince. Vystudovala jsem public relations a v tom oboru se nadále zdokonaluji. Každým rokem chodím na tvůrčí dílny na Školu Tvůrčího psaní a scénáristiky Markéty Dočekalové. Baví mě se scházet s lidmi, kteří tvoří a milují knihy stejně jako já. :-)